Морський волонтер з Тульчина

Володимир Сметанський займається оздоровленням земляків

Його стихія – море. Він знається на ньому, як шеф-кухар у стравах, сомельє – у винах, дизайнер – у моді. Ось уже більше 10 років Володимир Сметанський організовує поїздки тульчинців та жителів району на море у Расєйку – на базу відпочинку “Славутич”, що на Одещині. Бо вважає цю місцину найкращою на Чорноморському узбережжі України. Тут особливе море – чисте, лагідне, привітне.

А порівняти йому є з чим, бо Володимир Анастасійович досконало знає всі курортні місця України й не раз бував за кордоном: у Болгарії, Румунії, Чорногорії, Хорватії…

– Такого ж моря, як у Расєйці, немає ніде, – стверджує Володимир Сметанський. – Тут море дарує людям щастя та здоров’я. Воно подобається і дорослим, і дітям. А зранку – і дельфінам, які граються поблизу берега у воді.

У Расєйці Володимира Сметанського називають морським волонтером, бо він добивається найнижчих цін на проживання, харчування та проїзд для своїх земляків. Його ж послуги для людей повністю безкоштовні.

Він відкрив це чудове мальовниче місце для відпочинку та оздоровлення не тільки для тульчинців, а й мешканців Вінниці, Чечельника, Тростянця, Ладижина, Ямполя, які щоліта не пропускають нагоди поплавати у чистому теплому морі, поласувати бесарабськими персиками та кавунами і привезти додому гарний настрій, натхнення та яскраві спогади.

Ще одне хобі Володимира Сметанського – преса. Він знайомий з багатьма відомими журналістами і не уявляє свого життя без газет “Тульчинський  край”, “Вінниччина”, “Факти” та інших ЗМІ. Пенсіонер  завжди тепло згадує гостинність господарів бази відпочинку “Славутич” Ніни та Павла Степанових, Олександра Кривого та працівників, які зразково обслуговують відпочивальників Вінниччини, а також вдячний колективам Тульчинського радіо та газети “Тульчинський край” за інформаційну підтримку.

Тисячі людей оздоровились під час поїздок з Володимиром Сметанським на Чорне море, отримали позитивні емоції та радість. Тільки цього літа було організовано шість турів здоров’я за участю майже двох сотень людей. До речі, днями відбудеться останній у 2021 році виїзд у Расєйку. Немає нічого кращого, як побувати на теплому морі в оксамитовий сезон!

Особливе натхнення дарували людям свого часу організовані Володимиром Анастасійовичем туристичні поїздки на концерти зіркових артистів, футбольні матчі у Вінниці та Києві, а також цікавими місцями України, Болгарії, Чехії, Угорщини, Польщі… Ці зустрічі з прекрасним люди згадують все життя.

Як ветеранський та профспілковий лідер має понад 40 публікацій про ветеранів Тульчинщини у районній та обласній пресі. Виступає по місцевому радіо. Завжди з ветераними – і в дні радості, і в дні суму.

З дружиною Іриною Сметанською, прикутою до ліжка, виховали двоє дітей. Донька Ольга – відомий журналіст, інтерв’юер знаменитих людей світу. Син Дмитро – директор Київського центру з розробки інформаційних технологій.

За багаторічну працю Володимир Сметанський нагороджений  почесним знаком Федерації профспілок України та відзнакою організації ветеранів України “Почесний ветеран”. А також Федерацією профспілок області його прізвище занесено до Книги трудової слави Федерації профспілок області. Він обирався п’ять разів депутатом місцевих рад.

І сьогодні займає активну позицію у громадському життя міста, очолюючи міську організацію ветеранів та раду профспілок району. Разом з головою Тульчинської територіальної громади (Валерій Весняний), райдержадміністрації (Олександр Гаврилюк), обласної федерації футболу (Ігор Гатаулін)  та районною громадською організацією “Тульчинське земляцтво” (Василь Подолян) провели 21 серпня 2021 року цікаву хвилюючу зустріч із ветеранами, які в минулому прославляли тульчинський футбол.

Отаке насичене різними подіями життя у 81-річного морського волонтера з Тульчина Володимира Анастасійовича Сметанського, людини невсипучої енергії та активності. Він отримує велике задоволення від того, що його праця у такі літа ще приносить користь людям.

Віктор Зеленюк

Тульчинський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені