Мужній татусь

Незрячий татусь сам виховує немовля

У нинішні часи основна увага приділяється бійцям ЗСУ і переселенцям. Але є інші категорії вінничан, які конче потребують підтримки громадськості. Це, приміром, 25-річний тотально незрячий Олексій Карплюк та його тримісячна донечка.

Олексієва дружина Анастасія померла від гострої серцевої недостатності після пологів. Дочці Тетянці – три місяці. Олексій дбає про неї разом із бабусею, також Тетяною. Цій родині нещодавно трохи допомогло місцеве підприємство Українського товариства сліпих і обласна організація УТОС. Але вона потребує значно суттєвішої підтримки.   

– Свого житла ми не маємо, орендуємо. В зв’язку із напливом вимушених переселенців до Вінниці ціни на оренду піднялися, і власниця нашої квартири також вимагає збільшення платні. На оренду житла ще за попередніми цінами йшла вся моя пенсія, яка залишається незмінною. Аби допомагати доглядати за дочкою, моя мама була вимушена звільнитися із непоганої роботи і переїхати до нас. Тому коштів на життя нашій родині не вистачає, – каже  Олексій Карплюк.

Незрячий вже два роки стоїть на обліку у міської влади на отримання державного житла. Але добре розуміє, що у найближчий час його чекати не варто.

– Якось до нас приїздили волонтери із продуктами. Можливо, якась волонтерська організація допоможе нашій родині із житлом. Взагалі без підтримки виживати нам складно і постійно стає ще складніше, – наголосив Олексій Карплюк.

Аби звести кінці із кінцями, незрячий регулярно співає у трамваях, просить пасажирів допомогти. Ці кошти йдуть на дитяче харчування для немовляти тощо.       

– Коли моя мама працювала, вона допомагала фінансово. Зараз такої можливості немає. На дитину від держави отримую 860 гривень. Цього, зрозуміло, замало. Тому намагаюся підробляти, як можу. Не лише співаю у громадському транспорті за підтримки друга, який носить музичну колонку. Але й пишу пісні на замовлення (зазвичай, на дні народження). А за освітою я взагалі масажист, – продовжує  Олексій Карплюк.

Родині незрячого можна допомогти, скинувши кошти на рахунок «Приватбанку»: 4149 4993 8365 4520. З усіх питань довідки за телефоном: 098-342-00-48 (Олексій).   

Володимир ПРИСЯЖНЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені