Музикант, поет, політичний стрімер…

Все це вінничанин Олексій Скрпаченко, котрий більше відомий шанувальникам мистецтва під псевдонімами «І-ней» та «Інфант». Детальніше про нього у наступному інтерв’ю:

– Поділіться з нашими читачами: з чого все почалось?

– У творчості я вже досить довгий час. Пробував себе у багатьох аспектах, однак 2011 року зупинився на музиці та поезіях. Також проводжу стріми у чат-рулетці, зокрема, спілкуюсь із співрозмовниками на політичну тематику. Це моє основне хобі.

– У вашому портфоліо чимало політичних та патріотичних пісень. Чи розділяєте власні уподобання зі співрозмовниками у чат-рулетці?

– Ні. Ніколи у чат-рулетці не ділився своєю творчістю і навіть не маю такого бажання. Оскільки більшість люди, з якими я там спілкуюся, на жаль, із Російської Федерації, а моя творчість тільки про українців і для українців.

– Яка ж тоді мета спілкування у чат-рулетці?

– Таким чином прагну донести до українців  мислення та світогляд наших сусідів із Росії. Їхнє справжне ставлення до України, українців та певних політичних подій, які відбуваються в нашій країні. У жодному разі я не шукаю там друзів чи постійних співрозмовників. Це спілкування для того, щоб створити розмовний контент, завдяки якому українці зможуть краще зрозуміти іншу націю. До того ж це і є один із різновидів моєї творчості.

– У чому полягає творчість у спілкуванні через чат-рулетку? Як взагалі вдається поєднувати такі зовсім різні сфери?

– Тому що спілкування із незнайомими чи малознайомими людьми – це вже певною мірою творчість. Оскільки доводиться постійно розмірковувати: як краще почати розмову, як дізнатися про людину більше, ніж вона тобі розповідає. На ходу придумувати запитання, аби спілкування було динамічним і цікавим. І при цьому взагалі нічого не знаючи про людину: ні її характеру, ні її вподобань…

– Можете пригадати момент, коли вирішили себе повністю присвятити творчості?

– Оскільки маю проблеми із зором, то працював на підприємстві УТОС для незрячих. Я простояв там за станком цілих 10 років. І ось в один момент почав розуміти, що не відчуваю себе значимим на цій роботі. А потім дійшов висновку, що варто навчитись працювати не тільки руками, але й у творчому напрямку. Таким чином, в мене з’явилась перша пісня.

– Якою мовою пишете пісні та поезії?

– До 2014 року писав тільки російською мовою, оскільки російською мені краще підбирати рими. А після вторгнення Росії на територію України вирішив писати тільки українською.

– Чи було складно «переорієнтуватись» з однієї мови на іншу?

– Тільки спочатку. Але з часом звикаєш. Крім цього, зрозумів, що мені варто слухати більше українських пісень,  творів, щоб краще опанувати мову.

– Як ви вважаєте – це талант чи просто добре сформована звичка писати вірші та пісні?

– Думаю, що це звичка користуватися талантом. Адже на одному таланті далеко не виїдеш. Кожна людина може спробувати будь-що, не маючи таланту, і в неї може щось вийти. Або ж навпаки, людина має талант, але ним не користується. У такому випадку талант занепадає і не розвивається.

– Що означає псевдонім «І-ней»?

– Таким чином я обіграв слово «інший», тобто не такий, як усі. Чому «інший»? Тому що більшість співаків обирають для себе один стиль і завжди дотримуються саме його. Особисто я не маю конкретного стилю написання. У мене є і реп, і поп, і навіть рок.

– А «Інфант»? Що хотіли сказати ним?

– «Інфант» означає «інфантивний». А ще колись «інфантами» називали царських дітей. Не знаю чому, але це слово  припало мені до душі.

Так що «І-ней» – це псевдонім для пісень, а «Інфант» – псевдонім для поезії.

– Які плани на майбутнє?

– Буду працювати і розвиватись у творчому напрямку. Зокрема, планую випустити новий музичний альбом під назвою «А ти?».

Розпитувала Вікторія МАРТЮХІНА

м. Вінниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені