Музика на святу Перемогу

У сім’ї Власенків тато воює, мама волонтерить, а донька концертує…

Ця маленька, з великими зеленими оченятами дівчинка «підірвала» Бар на п’ятий день після свого 8-річчя. Вона зважилася на вчинок, на який не кожен дорослий здатний. Таких концертів у старовинному місті ще ніхто не влаштовував, а Марійка зробила…

Сценою для неї стало вільне торгове місце перед ветаптекою, а концертним залом – простора ринкова площа із сотнями захоплених і вдячних глядачів-слухачів. Автором ідеї таких виступів була мама юної артистки Ольга Олександрівна Власенко. Вона розповідає: «Наша Марійка дуже талановита дівчинка. Вона навчається у міській школі-гімназії №2 і паралельно у дитячій музичній школі. Музика для неї – невід’ємна частка її життя… За три роки навчання донька брала участь у багатьох міжнародних піаністичних конкурсах і здобула на них сім перемог… Але найбільшою нагородою для Марійки стала напередодні Дня Незалежності України пам’ятна медаль «За волонтерство» та подяка від голови Барської міськради Володимира Васильовича Саволюка за «Допомогу Збройним Силам України».

З перших днів війни батько Марійки Юрій пішов боронити рідну країну від підступного ворога, і потягнулися довгі й тривожні дні чекання його з фронту. А щоб наблизити перемогу, дівчинка, не шкодуючи, перерахувала на батькову картку дві тисячі гривень, які отримала в дарунок від друзів та рідних на свій день народження 8 серпня. Сказала: «Ці гроші йому більше користі  принесуть, ніж мені… Вони там збирають на УАЗа…».  

  • Це був перший патріотичний крок доньки до дій, – продовжує Ольга Олександрівна. – Її  дитяче сердечко пройнялося таким переживанням за долю України, що й словами мені зараз важко  передати… У цей момент я запропонувала організувати привселюдні виступи на ринку –  маємо ж «Ямаху» і потужні звукові колонки до неї… Марійка ніби чекала цієї пропозиції й одразу погодилася, хоча дуже хвилювалася – «чи все в мене вийде?».
  • Уже відбулося вісім концертів.  І всі пройшли бездоганно! – таку оцінку виступам своєї учениці дає викладач по класу фортепіано Барської дитячої музшколи Тетяна Миколаївна Некрасова. –  Я горджуся, що серед багатьох моїх вихованців є така маленька бджілка-трудівниця, яка вносить і свій вклад у нашу спільну перемогу. У Марійки велике творче майбутнє, бо від природи вона наділена гарними музичними задатками… Вона дуже багато працює, займається з цікавістю, не боїться брати участь у конкурсах, і це її стимулює до активної роботи.

Концерти фортепіанної музики на ринку в Бару проходять  щосуботи і щонеділі. Інші діти ще сплять у вихідні, а Марійка вже працює. Її робочий час триває з дев’ятої до дванадцятої години. Навіть і в ті дні, коли надворі негода… Електроживлення безкоштовно надає власник ветеринарної аптеки.

Мама сама привозить бусом апаратуру і допомагає встановити її під парасолею, накритою ще зверху плівкою. Концерти розпочинаються з виконання Гімну України, а далі пливуть мелодії «Червоної калини», коломийок, народних пісень, Бетховена, Баха… Біля імпровізованої сцени збираються гурти базарного люду, і тоді повниться пожертвами скринька, на якій написано «Збираємо на допомогу у військовий госпіталь. Для наших воїнів, які поранені».

Але Марійка не заглядає нікому в руки і не дивиться, хто і скільки кидає грошей, вона вся в полоні музики, в полоні мелодії та чистих звуків «Ямахи», зосереджена і не по-дитячому серйозна. Тут немає місця для помилок, для фальшу, тут немає поряд вчительки, яка виправить, підкаже… І вона старається не підвести саму себе, молодшу сестричку Аню і маму. А ще тата, якому щоразу коротенько «доповідає» про свою роботу…

Дівчинці є чим порадувати Юрія. За вісім концертів вона зібрала 25 тисяч 686 гривень. Частина цих коштів уже була спрямована на потреби армії. У майбутньому вона хоче внести свою частку в придбання тепловізора з власним логотипом «Від Маші».

  • Я безмежно пишаюся своєю дитиною і дякую Господу Богу, що вибрав мене стати її мамою… Допоки у нас в країні є такі діти, ми незламні та непереможні… Вся наша сім’я вірить, що скоро настане той день, коли Марійка буде грати, аби зібрати кошти на поїздку до Криму. Слава Україні!

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини».

Фото Сергія Зеленюка. 

м. Бар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені