«Мурчикам» у нас добре

На Вінниччині «розплодився» лісовий кіт, який, між іншим, є природоохоронним видом. Це встановили працівники держлісгоспів обласного управління лісового та мисливського господарства. Нагадаємо, що до 10 лютого триває щорічний облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин у нашій області.

– У поточному році встановили таку чисельність мисливських тварин у лісових угіддях ДП «Вінницький лісгосп»: 70 голів оленя плямистого, 130 – кабана, 800 – козулі, 442 – зайців-русаків, 124 – куниці лісової, 190 борсуків, 10 видр, 49 бобрів та 31 лисицю. Цьогоріч у лісових угіддях вовка не знайшли, однак виявили 23 лісових коти, – повідомляє пресслужба обласного управління лісового та мисливського господарства.

Мисливствознавці кажуть, що у кота лісового практично немає природних ворогів у нашій місцевості. Натомість харчова база сприяє розмноженню цієї популяції червонокнижного дикого «мурчика». Кіт лісовий полює на багатьох ссавців та птахів. Фахівці помітили, що цей вид починає витісняти інший – куницю лісову.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені