«Мій чоловік – «Червоний Цепелін»

Вінничанка Анастасія Кривуш за чотири роки пройшла шлях від офіціанта до шеф-кухаря статусного ресторану. З дитячих років дівчина не мала жодної вільної хвилинки, при чому завантажений графік вона складала собі самостійно. Співала в шкільному хорі та ансамблі, добре навчалася, професійно займалася східними танцями (4 роки була у збірній України з цього виду східного мистецтва), вивчала журналістську справу, а ночами читала. Вперта, цілеспрямована, відважна – вона завжди знала, чого хоче від життя, не боялася роботи і труднощів та йшла до своєї мети.

Через складні сімейні обставини Анастасія змушена була відмовитися від навчання в польському вузі, куди хотіла вступити на факультет журналістики, і залишилась у Вінниці. Обрала для себе торговельно-економічний університет – пішла вчитися на управлінця. Одного лише навчання для дівчини виявилося замало, тож вона взялася суміщати його з організаційною роботою – працювала в університетському турклубі. Той час Настя пригадує із захватом. Каже, що удвох з напарницею організовували та супроводжували в туристичні мандрівки Україною великі автобуси зі студентами. Обоє не мали досвіду, але активність та бажання провести все на вищому рівні спрацювали на їхню користь. Туристична спільнота після поїздок завжди поверталася більш ніж задоволеною.

Наша героїня не марнувала студентського дозвілля на пусті розваги, постійно трудилася: то в кол-центрі Ощадбанку, то барменом, то офіціантом у кальянній, стажувалася в кафе японської кухні, починала помічником кухаря і за досить короткий час «доросла» до шефа – першої особи на кухні.

– Свого часу мені дуже пощастило з наставником. Дмитро Масловський став тією людиною, яка не просто навчала мене куховарити, а пояснила, як «злитися» з кухнею в одне ціле. Тонко відчувати смаки, вдало їх поєднувати та щоразу дивувати клієнтів, даруючи їм смакову феєрію, – розповіла Настя. – Моя мама – творча натура, вона художниця, батько  працює в будівельній сфері, й він дуже любить готувати, знається на цій справі навіть краще за деяких професійних кухарів. У нашій родині також дуже смачно готували бабусі: з однією, Марією Василівною, я навчилася робити варення (з шишок та кабачка) та різноманітні закрутки, а з другою, Галиною Микитівною, пекла в печі коржі та хліб, смак та аромат яких пам’ятаю ще й досі. Я ніколи не любила місто, з нетерпінням чекала вихідних, бо знала, що зможу поїхати в село, побути з бабусями, поганяти босоніж м’яча та насолодитися тишею.

– У тому, що я змінювала роботу, винна була нудьга та жага до нових знань. Для мене було не так важливо, скільки я заробляю, це питання не стояло гостро. Головне, щоб була можливість розвиватися в професії, вивчати нові рецептури, опановувати кухарську техніку, вигадувати цікаві страви, бути визнаною і почутою керівництвом закладу харчування, де я працюю. – Шеф-кухар – це не межа, і навіть тут є кар’єрне зростання: можна стати бренд-шефом та одночасно представляти декілька ресторанів, поїхати на роботу за кордон, опановуючи тонкощі тамтешньої кухні, постійно набираючись досвіду.

– Чотири місяці тому я прийшла на роботу до ресторану «Червоний Цепелін» (або як його ще називають «Red Zeppelin») простим кухарем-універсалом та швидкісним темпом подолала всі щаблі кар’єрного підвищення. І вже влітку мене зробили першим обличчям «цепелінівської» кухні – шефом. Графік роботи у нас шалений, за минулий місяць я мала всього 4 вихідних. Але мене це не бентежить, я понад усе люблю свою роботу і ресторан, в якому працюю. Втім, при такому розкладі важко знайти час для зустрічей з друзями і для родини. Намагаюся балансувати… нині ж мій чоловік – «Червоний Цепелін».

Найбільше шеф Настя любить працювати з рибою, розбирання якої інших людей довело б до сказу, а її – заспокоює. На колишній роботі з дівчини піджартовували, кажучи: «Якщо Настя роздратована, то дайте їй кістлявого коропа».

Вона має свою кулінарну Біблію, яку підчитує на дозвіллі, у вільну хвилинку дивиться майстер-класи від своїх улюблених кухарів і сподівається стати їм рівнею в майбутньому. А для цього, вважає шефиня, потрібно лише вибрати курс і рухатися ним, не звертаючи з обраного шляху.

Пропонуємо вашій увазі декілька рецептів від Анастасії Кривуш.

Салат із соковитою телятиною

Склад: вирізка з телятини – 100 г, перець болгарський – 50 г, цибуля – 50 г печериці – 50 г, спаржа – 50 г, сіль – 2 г¸ перець – 2 г, соєвий соус – 10 г, салатний мікс – 100 г.

Для соусу: мед – 20 г, гірчиця – 20 г, сік лайму – 5 г, оливкова олія – 100 г, кунжут – 2 г.

Приготування. Обсмажити овочі до стану альденте (напівготовність), додаючи трішки солі та перцю. Потім додати телятину і продовжувати готувати не більше 1 хвилини, аби не перетримати м’ясо. З’єднати гірчицю з медом, добре розмішати, поступово додаючи оливкову олію, на завершення сік лайму. Соус готовий.

На мікс салатів викласти соус потім м’ясо з овочами та посипати кунжутом). Смачного !

Паштет «А-ля фуа-гра»

Склад: куряча печінка, морква,  цибуля, часник, вино біле і червоне, вершки 33%, масло вершкове,  мед, смородина, сіль, перець, духмяний перець, цукор.

Приготування. Моркву, цибулю та часник нарізати півкільцями і смажити повільно до повної готовності на вершковому маслі. Додати курячу печінку і висмажити з додаванням білого вина. З’єднати сіль, суміш перців, мед та вершки і довести до температури 80ºС. У гарячому стані перебити блендером і залишити охолонути.

Для соусу. З’єднати червоне вино, цукор та смородину. Довести до  кипіння та продовжувати готувати ще 5-7 хвилин. Перебити блендером, перетерти через сито і знову прокип’ятити. Дати охолонути. Паштет подавати разом із соусом, добре поєднується з хрустким шматочком свіжої чіабати.

Кус-кус із м’ятою

Склад: кус-кус дрібний – 300 г, вода – 300 г, масло, сіль, м’ята свіжа або сушена, куряче філе, вершки 33%.

Приготування. Засипати у киплячу воду кус-кус і туди ж кинути масло і сіль. Куряче філе порізати на кубики і обсмажити. Окремо нагріти на мінімальному вогні вершки і додати м’яту, перебити блендером, перетерти через сито і додати курку, замішати з кус-кусом. Виходить смачно і дуже незвично.

Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини надані Анастасією Кривуш

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені