Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Навчання за дуальною формою – інноваційний шлях здобуття робітничої професії - "Вінниччина"

Навчання за дуальною формою – інноваційний шлях здобуття робітничої професії

Багато українців втратили роботу під час війни. Декому фізично ніде працювати, послуги інших вже не актуальні, а багато просто втекли з-під обстрілів, залишивши робоче місце.

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих, мобільних робітників, які б мали не одну, а декілька суміжних професій, щоб задовольняти потреби роботодавців. Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту гнучко реагує на потребу в робітничих кадрах. А співпраця навчального закладу і роботодавців – це перспективний шлях розв’язання багатьох проблем, що виникають у процесі підготовки та подальшого працевлаштування робітників. За ініціативи директора Андрія Олексійовича Стецюка з 1 вересня 2018 року тут впроваджуються елементи дуальної форми навчання в освітній процес. Дуальна форма передбачає 60% всього навчального часу на професійно-практичну підготовку безпосередньо на підприємстві. Частину навчання здобувачі освіти проводять на робочому місці, повноцінно опановуючи практичні навички, отримують зарплату (грошову винагороду за відпрацьований час) і паралельно навчаються, отримуючи академічну стипендію.

Поєднання навчання у закладі освіти з навчанням на робочому місці, тобто правильна комбінація теорії та практики, є дієвою формою співпраці закладу освіти та виробничих підрозділів. У Козятинському училищі таку форму навчання запроваджено для трьох спеціальностей: «Провідник пасажирського вагона», «Електромонтер контактної мережі», «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза. Помічник машиніста електровоза».

Заклад освіти співпрацює із такими виробничими підрозділами регіональної філії «Південно-Західна залізниця»: локомотивне депо Козятин, локомотивне депо Шепетівка, локомотивне депо Коростень, Коростенська дистанція електропостачання, Козятинська дистанція електропостачання та вагонна дільниця ст. Київ-Пасажирський.

Підписання трьохстороннього договору гарантує здобувачам освіти опанування навичок роботи із новітньою технікою, передовими технологіями та грошову винагороду під час проходження виробничої практики, а по завершенні навчання — працевлаштування у виробничі підрозділи АТ «Укрзалізниця».

Здобувачі освіти по професії «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромонтер з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування», проходячи виробничу практику, працюють у ремонтній службі ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство», удосконалюючи таким чином свої практичні навики: проводять з’єднання та відгалуження жил проводів та кабелів, виконують паяльні та зварювальні роботи із новітнім обладнанням та інструментами, відпрацьовують навики монтажу електричних апаратів, електричних машин, трансформаторів та навики щодо проведення ремонту та технічного обслуговування реле, контакторів, датчиків, електромагнітних пускачів тощо.

Крім цього, на виконання програми заходів соціального партнерства здобувачі освіти, які навчаються із впровадженням елементів дуальної форми навчання, беруть участь у спортивних змаганнях: турнірі з шахів та шашок, мініфутболу, гирьового спорту, настільного тенісу, баскетболу, волейболу, кульової стрільби.

Впровадження дуальної системи відкриває ряд цілком очевидних переваг для усіх суб’єктів – для освітнього закладу, для здобувачів освіти та роботодавців. Адже результатом підготовки є професійно-компетентний фахівець з високою виробничо-технологічною культурою.

Випускники Козятинського МВПУЗТ здатні ефективно, самостійно вирішувати нестандартні ситуації, працювати за новими виробничими технологіями, з сучасним обладнанням. І головне — по завершенні навчання вони матимуть попит на сучасному ринку праці та відбудовуватимуть нашу державу в післявоєнний період.

Олена Коломійчук,

заступник директора Козятинського МВПУЗТ з навчальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені