Навчатись в Україні – це теж патріотизм

Сьогодні минає тиждень від старту нового навчального року… Незвичного, болючого, екстремального і непередбачуваного… З неспокійним серцем та з великим бажанням навчатись, у складну дорогу за знаннями вирушили наші школярі та студенти… Але не всі змогли прийти до школи, коледжу, ліцею, університету, бо війна у когось вбила мрію, а у когось забрала життя…

Ми безмежно вдячні ЗСУ за те, що вони тримають небо над нами, що відважно боронять рідну Україну! А зброя дітей – це наука! І їхній патріотичний обов’язок – гідно тримати цей фронт!

Знаний заклад якісної технічної освіти…  

Вступна кампанія-2022… В умовах воєнного стану… Результати, які підтвердили, що ВСП «Барський фаховий коледж транспорту та будівництва НТУ» – знаний в Україні заклад якісної технічної освіти.

Майже 200 юнаків і дівчат поповнили цьогоріч активну, творчу студентську спільноту БФКТБ НТУ. Саме вони були головними винуватцями урочистостей з нагоди Дня знань. І саме їм та всім, хто навчається у вітчизняних закладах, належить довести, що українці – нація свободолюбивих і нескорених, освічених і талановитих людей.

Звісно, що ми живемо в час реальних загроз і серйозних викликів. Але мріючи про якнайшвидшу Перемогу, повинні робити посильний внесок у її наближення. Для студентів це, в першу чергу, сумлінне навчання.

Подолавши ворога, наша держава відбудовуватиметься і потребуватиме висококваліфікованих фахівців у багатьох сферах, зокрема й автомобільно-дорожній. Тож вчитися задля успішного майбутнього України – це теж патріотизм. Таким був головний меседж урочистостей.

Вітальне слово та мудрі настанови очільника коледжу Йосипа Кібітлевського, благословіння на успішне навчання від отця Віталія – настоятеля Храму Всіх Святих Православної Церкви України, вручення керівникам груп першокурсників залікових книжок, хвилюючі звернення до молоді батьків, концертні номери створювали незабутню теплу атмосферу родинного свята.

Високу оцінку роботі колективу БФКТБ НТУ дав редактор відомого в Україні та поза її межами журналу autoExpert Олександр Кельм – батько першокурсника, який здобуватиме в коледжі фах автомеханіка.

Він відзначив належну матеріально-технічну базу закладу, у створенні якої велика заслуга натхненника багатьох яскравих ідей та творчих справ, директора БФКТБ НТУ Йосипа Кібітлевського. Запропонував також цікавий проєкт.

А скільки б перспективних планів були реалізовані колективом коледжу, якби не війна! Вона нагадала про себе на завершення свята сигналом повітряної тривоги. Тож подальше спілкування з першокурсниками та їхніми батьками продовжувалося в укриттях. Така сувора реальність…

Ми повинні вистояти, не зламатися. Все буде Україна!

Діти подарували квадракоптер

Свято Знань і свій перший день в школі юні жителі села Сьомаки відзначили по-особливому, який запам’ятається всім на все життя – вони передали захисникам України новенький квадракоптер. Про це повідомило видання Жмеринка сіtі.  

Під час минулих літніх канікул, менш ніж за місяць, діти змогли зібрати більше 40 тисяч гривень на потреби українських військових. Частину коштів ще раніше спрямували на придбання автомобіля та закупили павербанки для захисників з їхнього села, а тепер передали волонтерам квадракоптер.

Гроші збирали усі гуртом, продаючи на трасі Вінниця – Браїлів різні смаколики: домашню випічку, тістечка, фрукти і навіть вироби з бісеру.

Допоміг втілити ідею дітей місцевий підприємець Віталій Кабалюк, який разом із односельчанами започаткував власний бренд села – «Печиво «Сьомаки». Від початку війни трудівниці із золотими руками спекли вже близько чотирьох тонн печива, яке доставляють через волонтерів для наших захисників.

Квадрокоптер передали волонтеру Юрію, який вже здійснив понад 20 поїздок до наших військових на передову, однак такий подарунок від дітей буде везти вперше.

Іринка, Каріна, сестрички Віола з Софійкою, а також Матвій та Кіра переїхали на Поділля з Луганська і Бахмута і вже тут разом із дорослими об’єдналися заради того, щоб наблизити перемогу і підтримати наших захисників.

За безпекою діток щодня наглядали поліцейські шерифи – Михайло Божа та Богдан Рубанський. Юні волонтери розповідають, що саме поліцейські найчастіше приїжджали до них і підтримували їхню ідею. За цей час вони подружилися зі школярами, а тому у перший день навчання влаштували для діток свято: організували майстер-клас з екіпірування, а також двома поліцейськими автівками повезли юних друзів на морозиво…

Як зазначила директор Сьомацької школи Людмила Костюк, з початком навчального року діти будуть на заняттях, але покидати волонтерську справу не планують. Нею вони будуть займатися у вихідні дні… «Якщо будете проїздом у наших краях, обов’язково зупиніться поруч із цими дітьми, і не обов’язково для того, щоб щось придбати, а для того, щоб з ними познайомитися, бо вони дійсно неймовірні… Заради таких і воюють наші воїни на передовій…».

Підготував Віктор Зеленюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені