«Найбільша мрія – це спроможна громада»,

каже її голова Богдан Іванович Августович. Відколи він обійняв цю посаду, минуло близько року. І, на жаль, не все так складалось, як думалось із самого початку. Однак енергія в поєднанні з досвідом ще раз переконливо довели: було б бажання працювати, а результати обов’язково прийдуть…

Для довідки:

Луко-Мелешківська сільська територіальна громада розташована на території Вінницького та колишнього Тиврівського районів.

До складу громади входять 13 сіл: Іванівка, Лани, Лука-Мелешківська, Майдан-Чапельський, Парпурівці, Пилява, Прибузьке, Сокиринці, Студениця, Тютьки, Хижинці, Цвіжин, Яришівка.

Адміністративний та географічний центр: село Лука-Мелешківська.

Площа громади 16589,65 кмІ

Населення 12667 мешканців (станом на 20.12.2020р.).

Старостинські округи:

Сокиринецький: Майдан-Чапельський, Парпурівці, Сокиринці, Хижинці.

Яришівський: Іванівка, Лани, Пилява, Студениця, Цвіжин, Яришівка.

Очільник громади: Августович Богдан Іванович, народився та виріс у селі Лука-Мелешківська. Навчався в Луко-Мелешківській загальноосвітній середній школі.

Має три вищі освіти. Зокрема, закінчив ВНТУ, за спеціалізацією «Промислове та цивільне будівництво», ВНАУ – «Агрономія» та Національну академію державного управління при Президентові України за спеціалізацією «Публічне управління та адміністрування»

Вільно володіє українською та англійською мовами.

Нагороджений медаллю «За розвиток Українського спорту».

Засновник ГО «Футбольний клуб «ЛУКА»

Веде здоровий та активний спосіб життя, являється донором крові (21 донація).

У жовтні 2017 року обраний депутатом та працював на посаді секретаря Луко-Мелешківської сільської ради, а з 20.11.20 – голова Луко-Мелешківської ТГ.

– Рік виявився неймовірно важкий, тому що точка відліку громади починалася навіть не з «нуля», а з великого «мінуса», – каже Богдан Августович. – Тож коли став на посаду, то мав не лише зобов’язання, а й велику дірку в бюджеті… коштів немає, однак працювати потрібно. І все ж, мені здається, що ми справились. Зокрема, за цей час, тобто за період створення громади у нас запрацювали Центр первинної медико-санітарної допомоги, відділ освіти та культури, Центр надання адміністративних послуг, інклюзивно-ресурсний центр, Центр надання соціальних послуг та Центр культури й дозвілля. Також наша громада долучилась до проєкту «Поліцейський офіцер громади».

З якими труднощами ви зіткнулись, де було важче за все?

– Найгострішою проблемою стала якість кадрів. Надзвичайно важко було знайти якісно підготовлених фахівців, котрі готові та хочуть працювати на розвиток громади. Додайте сюди відсутність коштів у місцевому бюджеті, несплату податків та величезний супротив колишніх керівників.

Людей найбільше цікавить благоустрій населених пунктів. Що вам вдалося зробити у цьому напрямку?

– Започаткована програма співфінансування 50 на 50 з місцевими жителями, що дало змогу покращити дорожнє покриття більшості вулиць і навіть збудувати ті дороги, яких ніколи не було в с.Прибузьке та с.Лани. Започатковано роздільне сортування твердих побутових відходів, що суттєво зменшило кількість сміття. Я вже не кажу про такі буденні речі, як обкошування бур’янів, прибирання будівельних відходів із дороги тощо.

Чи допомагають вам підприємці у вирішенні питань?

– Є такі моменти, коли неможливо зробити все силами лише бюджетних коштів, так що доводиться звертатися до підприємців, це стосується надання техніки та іншої допомоги. Здебільшого, підприємці самі проявляють ініціативу і хочуть допомагати тій громаді, де вони працюють та живуть, хочуть, щоб громада розвивалась та змінювалося все на краще. Також до беззаперечних здобутків належить й інвентаризація землі. Зокрема, ми зайнялись цією справою в одному із старостинських округів та виявили, що через занижену орендну ставку та самовільне використання земель бюджет громади недоотримав більше 0,5 млн грн. Так що наразі активно працюємо у цьому напрямку. Для прикладу, цьогоріч переглянули розмір ставок орендної плати по діючих договорах, щоб одержати додаткові надходження до бюджету. Земля має працювати на громаду! І це моя принципова позиція. Крім цього, хочу зазначити: все, що ми робимо, відбувається в абсолютно прозорому режимі.

Відтак, мешканцям громади для одержання інформації пропонуємо відвідувати наш сайт: lmotg.gov.ua. А також відвідувати наші офіційні сторінки у Facebook, Instagram та каналі YouTube, де сповна можна дізнатись про все, чим займається місцева влада.

default

Які маєте плани на майбутнє?

– Їх дуже багато… Насамперед потрібно шукати додаткові джерела надходжень до місцевого бюджету. Сюди ж можна додати й залучення інвесторів, які б захотіли вести бізнес на території громади та створили нові робочі місця місцевим мешканцям. Саме тому ми й працюємо максимально прозоро, створюємо найкомфортніші умови для бізнесу. А ще плануємо створити власну пожежну команду, спорудити в кожному селі дитячі та спортивні майданчики, а на базі Центру культури і дозвілля у кожному населеному пункті заснувати культурно-розважальні центри, які б змогли відвідувати діти і молодь. Але найбільша моя мрія – це спроможна громада, в якій хочеться жити та працювати. І, звісно, спорудити нову школу. Саме тому я дуже сподіваюсь на підтримку з боку мешканців, плідну співпрацю з бізнесом, комунальними закладами та установами. Чекаю конструктивних порад та пропозицій.

– Що хочете сказати мешканцям громади з нагоди свята?

– Користуючись нагодою, хочу привітати всіх жителів Луко-Мелешківської громади! Дякую кожному жителю, який вболіває за розвиток громади. Дякую за вашу активну позицію, цікаві ідеї та співпрацю.

Бажаю усім міцного здоров’я, добробуту, злагоди, наснаги, а нашій громаді – сталого розвитку і процвітання! Запрошую на святкування Дня громади!

Чекаємо на вас 2 жовтня, село Лука-Мелешківська, парк «Мала Софіївка». Початок о 14:00. Ласкаво просимо.

Спілкувалась Катерина КИРИЛЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені