Народився у Жмеринці, служив у Могилеві-Подільському, загинув на Донбасі…

У шосту річницю з дня загибелі Героя України В’ячеслава Семенова на місцевому кладовищі у Жмеринці відбулася церемонія вшанування пам’яті земляка офіцера-прикордонника, у якій взяли участь рідні та близькі, представники влади міста, району, області та військовослужбовці.

Саме 17 лютого на 46 році життя обірвався земний путь доброї та порядної людини, сина, батька і дідуся, чесного патріота України та сміливого командира, старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова. Він народився у Жмеринці, працював на залізниці, служив прикордонником у Могилеві-Подільському, а загинув Героєм на Донбасі.

Мобілізований на службу гарячої пори серпня 2014 року, коли  агресія окупаційних військ сягала піку своєї активності, В’ячеслав Семенов не ховався за чужими спинами однополчан, а, як і всі, безстрашно проходив горнило війни. То було його останнє відрядження на фронт.

Ось як згадував про трагічний момент загибелі офіцера Семенова очевидець тих подій, старший солдат Олег Венгер. «Із самого ранку почалося для нас справжнє «пекло». Російські збройні формування, підсилені артилерією і танками, штурмували контрольний блокпост в районі селища Фащівці під Дебальцевим, але ми постійно вели спостереження за дорогою, щоб не пропустити ворога. У якийсь момент старший лейтенант Семенов вийшов з бліндажа, щоб на місцевості оцінити ситуацію. І так трагічно співпало, що саме в цей час на позицію прямого пострілу вийшов ворожий танк. Пролунав вистріл… Коли дим розвіявся, ми побачили лежачого на землі командира, але ще живого. Ми занесли його в укриття, викликали лікаря, який готувався оперувати пораненого, та було вже пізно – від осколка снаряда, який пробив задню пластину бронежилета і пройшов під праву лопатку, він помер… При евакуації тіла В’ячеслава Семенова у БМП влучив снаряд, машина загорілася та залишилася на окупованій території… Ми встигли забрати звідти тіло командира…».

11 березня 2016 року заступнику начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури  Могилів-Подільського прикордонного загону старшому лейтенанту  В’ячеславу Семенову було посмертно присвоєно звання Героя України, а наступного року його ім’ям названо Могилів-Подільський прикордонний загін. Він єдиний з прикордонників України, хто удостоєний цього високого звання.

Про ті трагічні події 2015 року згадували учасники церемонії вшанування пам’яті В’ячеслава Семенова. Йому віддали почесті військовим салютом, священник відправив панахиду, до підніжжя пам’ятника на могилі лягли живі квіти.                  

Того дня до Жмеринки прибули директор департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації Сергій Вовченко, генерал-майор, начальник Південного регіонального управління Сергій Мул, начальник Могилів-Подільського прикордонного загону Сергій Соколовський, військовослужбовці Державної прикордонної служби.

Міський голова Анатолій Кушнір, голова райдержадміністрації Святослав Ніколайчук, секретар міської ради Вадим Кожуховський, депутати Костянтин Підкапка та Валерій Повишев, начальник відділу по роботі з депутатами та громадськими організаціями Ірина Попік  висловили слова підтримки рідним героя.

– Дaвaйте будемо завжди пам’ятати про наших герoїв, не зaбувaти прo тих, хто так рaнo пoкинув цей світ, віддавши найцінніше – своє життя за те, щоб ми мали власну незалежну державу», – сказав, зокрема, міський голова Анатолій Кушнір.

Віктор Зеленюк

м.  Жмеринка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені