Наруга над прапором – збиткування над… собою

На початку травня минулого року пів десятка тиврівських друзів по пляшці вирішили спорожняти відповідний посуд не де-небудь, а в парку «Меморіального комплексу слави  воїнів, полеглих у Другій світовій війні». Розбирало пияків різними темпами. І ось  один «екземпляр» сідає на свій мотоблок, заїжджає на впорядковану клумбу, знищуючи насадження, а потім дістає на флагштоку Державний прапор України і демонстративно витирає в нього свої «чорніше чорної землі» руки в мастилі.

Тиврівський районний суд покарав винуватця. Йому призначили два роки тюрми, які замінили на 1 рік і шість місяців іспитового терміну. Чоловік уклав угоду про визнання винуватості, що дозволило уникнути реального покарання. Обвинувачений щиро розкаюється щодо скоєного. Він також зобов’язаний повідомляти відповідним органам про зміну місця проживання і роботи.

* * *

На жаль, наруга  п’яних громадян над державною символікою – не такі вже поодинокі явища. Минулого тижня, нічної пори, в Оленівці Вороновицької територіальної  громади 18-річна дівчина зняла Державний прапор України і зробила на ньому нецензурний напис з метою принизити одну з працівниць старостату.  Про це правоохоронцям повідомив староста села. Вони злочин розкрили, порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 338 КК України (наруга над державними символами). Підозрюваній загрожує покарання до 3 років позбавлення волі.

Попередньо прокоментувати цю неприємну ситуацію попросив сільського старосту Оленівки Миколу Штурму.

– Прикро, – сказав він, – що наша землячка так «прославила» село. До того ж, багато хто поспішив її назвати студенткою, але це не так. Вона була свого часу ученицею Зозівського професійного ліцею, але під час навчання мала різні проблеми і чи закінчила його, сказати не можу. У літній період селяни здебільшого наймали її відпасати череду чи виконувати інші роботи по господарству.  Життя в дівчини склалося непросто. Може і в чарку заглянути, і з чоловіками надто заплуталась, часом звертається до нас, аби допомогли відправити чергового залицяльника. Хворобливо реагує на справедливу критику. Саме через це у неї з’явилось неприязне ставлення до однієї з наших працівниць, яка не те що в матері, а й у бабусі їй годиться. До того ж, людина позитивна, ні в чому не винна і дуже переживає з приводу нашумілих пригод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені