Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
На Вінниччині готуються до проведення НМТ-2023 - "Вінниччина"

На Вінниччині готуються до проведення НМТ-2023

Відбулась нарада щодо проведення в області національного мультипредметного тесту, повідомляє vin.gov.ua.

Цьогоріч для участі в НМТ на Вінниччині зареєструвалися 12 429 осіб, що перевищує минулорічний показник на 18%. Для проведення іспиту в області створили 29 тимчасових екзаменаційних центрів.

Перший заступник начальника ОВА Наталя Заболотна зазначила, що нині основне завдання – якісно організувати проведення національного мультипредметного тесту на рівні області. За словами директора ВРЦОЯО Геннадія Кузьменка, попри усі труднощі, минулого року тестування відбулося на високому рівні, адже були задіяні всі ланки, зокрема, навчальні заклади, відділи профільних департаментів ОВА тощо. Відтак, у 2022-му не було жодної скарги або ж апеляційної заяви на процедуру проведення іспиту.

Цього року на проходження комп’ютерного онлайн-тесту, який містить завдання з трьох предметів, відведено 180 хвилин.

Два предмети обов’язкові: українська мова та математика, ще один – на вибір: історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія. Проходитиме тестування у дві зміни – від 30 до 50 учасників у кожній.

Крім загальних організаційних питань, основну увагу під час наради приділили питанням безпеки та охорони правопорядку в навчальних закладах, де відбуватиметься тестування.

Начальник ОВА поставив обов’язкову умову: тимчасові екзаменаційні центри повинні мати укриття (або ж вони мають бути розташовані безпосередньо біля центру), аби тестування проходило у безпеці для всіх учасників. Крім того, йшлося й про забезпечення безперебійного живлення у пунктах проведення НМТ.

– Готовність має бути повною, зокрема, і перехід на електричне живлення від генераторів у разі вимкнення світла в закладах, де проводиться національний мультипредметний тест. Відтак, відповідальні особи мають перевірити справність мереж та обладнання. Попри все ми повинні забезпечити належні умови, аби наші діти не виїжджали та навчалися у ВНЗ України, мали бажання залишатися в нашій державі та працювати для її відновлення і розвитку,  – наголосив Сергій Борзов.

Також очільник області побажав усім учасникам національного мультипредметного тесту успіхів та нагадав, що основна сесія НМТ буде проведена в період з 5 по 23 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені