Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
«На Вінниччині ковідних ліжок вистачає, але вже розгортаємо нові…» - "Вінниччина"

«На Вінниччині ковідних ліжок вистачає, але вже розгортаємо нові…»

Такий факт оприлюднив голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов під час відвідування Центру інфекційних хвороб. Доводиться констатувати, що, попри те, що наша область поки що залишається в жовтій зоні, ситуація із захворюваністю на коронавірус стрімко погіршується.

«Вчора привезли 26 хворих. Тільки один вакцинований, і то – одна доза щеплення… За минулу добу лише у нашій лікарні 6 летальних. Сьогодні на ранок ще один… А це ще не пік. Я думаю, у нас він почнеться за тиждень… Сподіваюсь, здоровий глузд переможе, і люди зрозуміють: вакцинуватися просто необхідно – заради життя», – розповів директор Центру Ігор Матковський.

Як повідомив Сергій Борзов, на Вінниччині ковідних ліжок вистачає, але вже розгортають нові. Сьогодні зайняті 56%. Найбільше хворих у місті Вінниці. До речі, 89% зайнятих ліжок у Могилів-Подільській лікарні.

Тим часом в Україні фіксують чергову сумні рекорди захворюваності та смертності через коронавірус. За добу 18 жовтня від Covid-19 померло 538 людей. І зафіксовано 15579 випадків захворювання. Неприємно вражають цифри і по Вінницькій області: 261 захворілий і 24 смерті за добу.

Нова хвиляCOVID-19 розпочалась раніше, ніж прогнозували епідеміологи. Поки що її сподіваються стримати шкільними канікулами, які розпочалися на тиждень раніше від запланованого (нагадаємо, що від понеділка 18 жовтня стартували осінні канікули для більшості школярів), та посиленням карантинних заходів. Приміром, вінничани з певним роздратуванням констатували, що до громадського транспорту віднедавна знову пускають обмежену кількість людей, заходять і виходять пасажири тепер лише через передні двері. На зупинках знову утворюються черги.

Але саме вакцинація залишається єдиним дієвим способом зменшити захворюваність та смертність від Covid-19. За минулий тиждень COVID-19 забрав життя 2300 українців, що на 22% більше, ніж тижнем раніше. Нещодавно були опубліковані дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США, які показують, що ризик померти у невакцинованих у 11 разів вищий, ніж у людей, які отримали дві дози вакцини. Ризик захворіти в 6 разів вищий у невакцинованих, порівняно з тими, хто отримав дві дози вакцини

Сьогодні є вільний доступ до різних вакцин, щепитися можна без вихідних, було б бажання. За минулу добу на Вінниччині щепилося 6296 людей, загалом від початку кампанії вакцинальний захист отримало вже 568615 мешканців області. Нагадаємо, записатися на вакцинацію проти COVID-19 можна через свого сімейного лікаря або ж звернутися до пунктів щеплення. Список центрів та пунктів вакцинації шукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua. Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені