На Вінниччині послабили карантинні обмеження

Рішенням Міністерства охорони здоров’я Вінницька область переведена із «помаранчевої» до «жовтої» зони епідемічної небезпеки, що передбачає певне послаблення карантинних обмежень. Таке рішення  ухвалено з огляду на зменшення в регіоні кількості нових випадків COVID-19 та зниження рівня госпіталізацій і завантаженості «коронавірусних» ліжок.

Отже, Вінницька область доєдналась до «жовтих», серед яких також Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Херсонська та Чернівецька. «Червоними» ж наразі залишилися місто Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська області. Решта регіонів – у «помаранчевій» зоні.

Як повідомила облдержадміністрація, обмеження «жовтої» зони дозволяють, зокрема, роботу закладів громадського харчування з 7-ї до 24-ї години, відновлення діяльності закладів культури (театрів, кінотеатрів, концертних залів) із заповненням до 50% місць у кожній залі, проведення спортивних заходів за дотримання таких же умов, діяльність готелів, санаторіїв та закладів реабілітації інвалідів; роботу спортзалів та фітнес-центрів із наповненістю менш ніж 1 особа на 10 квадратних метрів тощо.

Послаблення карантинних обмежень торкається і навчального процесу. Так, із 5-го травня у Вінниці відновлюється «недистанційне» навчання у класах загальноосвітніх шкіл та робота закладів позашкільної освіти. Як повідомила директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, за парти повертаються учні 1-4  класів у повному складі, а навчання учнів 5-11 класів буде організовано у змішаній формі: половина класу в аудиторії, половина дистанційно, чергуючись потижнево: якщо у класі більше 20 учнів, їх буде поділено на підгрупи, кожна з яких відвідуватиме заняття у школі по черзі через тиждень.

Проте урядовці та медики наголошують, що, попри певні послаблення, обов’язковими до виконання лишаються обмеження «жовтої» зони, серед яких дотримання соціальної дистанції та перебування в громадському транспорті у захисних масках чи респіраторах.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені