На Вінниччині ще 30 релігійних громад вийшли з УПЦ (МП)

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну три десятки релігійних громад у Вінницькій області відмовилися від Московського патріархату. Про це повідомляє «Суспільне» з посиланням на інформацію начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА Ігоря Салецького.

За його словами, усі 30 парафій уже подали документи, необхідні для зміни підлеглості. Але юридично завершити процедуру та зареєструвати зміни наразі немає можливості, адже в умовах воєнного стану тимчасово не працюють реєстри.

«Для того, щоб релігійна громада УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) перейшла під юрисдикцію Православної церкви України, сьогодні не потрібне погодження настоятеля чи будь-кого з духовенства. 31 січня 2019 року набрав чинності закон про зміну підлеглості церков. Відповідно до нього для переходу скликаються загальні збори членів релігійної громади, де люди спільно ухвалюють рішення щодо зміни підлеглості й нової редакції статуту церкви. Усе потрібно оформити документально: скласти протокол зборів та список учасників, які підписуються під цими рішеннями. Ці документи подаються до органів державної влади, які приймають рішення», – каже Ігор Салецький.

Також він пояснює, що культова споруда (храм) залишається за релігійною громадою. Якщо священник відмовляється переходили до ПЦУ разом із релігійною громадою, люди можуть звернутися до одного із трьох архієреїв ПЦУ на Вінниччині, який призначає нового настоятеля.

«Майже у кожному випадку люди пропонують настоятелю перейти до Православної церкви України разом з усією громадою. Погоджуються не всі. Це ні на що не впливає. Не згоден, то не згоден. Держава його права не утискає. Члени громади, які не підтримали рішення, мають право зареєструвати в Україні свою православну громаду під назвою «руська православна церква» і укласти договір про користування культовою будівлею. Якщо ж священник залишається, оформляються відповідні документи і його указом переводять у структуру ПЦУ», – зазначив начальник обласного управління у справах національностей та релігій.

На фото Вінницько-Барської єпархії ПЦУ – храм Архістратига Божого Михаїла у селі Сосонка Вінницького району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені