«На сьогодні наші запаси усіх груп крові достатні,

а всіх бажаючих стати донором ми заносимо у список»

Так прокоментувала ситуацію, яка склалась із резервами крові в області на 28 лютого, медична директорка Вінницького обласного центру служби крові Тамара Павленко. Адже кількість бажаючих стати донором в перші дні вторгнення російських військ перевищувала технічні можливості Центру. Не меншає їх і зараз.
-Коли стався обстріл військової частини біля Калинівки, інформація поширилась моментально, і вже до середини дня у нас було близько 200, а то й більше людей. До всього, ми одразу поїхали в Калинівський район і зібрали до 100 донорів. Наші стіни на Пирогова, 48 стільки людей ще не бачили! На наступний день ситуація була така ж, і донорам доводилось пояснювати, що наші потужності теж обмежені. Це тому, що ми були більше розраховані для цивільного населення, – пояснює Тамара Павленко.
Бажаючих поділитися кров’ю з пораненими не стає менше.

 • Це дуже благородно, люди активні, мотивовані та згуртовані. І на сьогоднішній день ми пояснюємо їм, що наші запаси достатні, а всіх охочих ми записуємо, беремо їх контакти, щоб потім, в разі потреби, їх викликати.
  Чому так, чому не взяти одразу великий запас?
 • Дуже важко людям пояснити, що повинен бути не лише резерв компонентів крові, а ще й донорський резерв, оскільки еритроцити мають певний термін використання – 42 доби, а людині можна бути донором, навіть незважаючи на те, що у нас війна, лише раз в два місяці. Тому якщо ми вичерпаємо за раз весь свій донорський резерв, в нас потім не буде кого запросити, – пояснила лікар.
  -Зранку у мережі прочитав, що терміново потрібні донори IV групи для пораненого, і вирішив прийти до центру. Це я зробив вперше, – розповідає нам вінничанин Олег. – Але мені пояснили, що занесуть мої контакти у базу і зателефонують згодом.
  Масово здавати кров військовим почали не лише вінничани – до центру постійно телефонують представники тергромад, районів, кажуть, що готові поділитися кров’ю одразу великим колективом. Для цього ми попередньо складаємо списки, ставимо їх у резерв.
 • Ми будемо виїжджати на місця на забір крові, коли виникне потреба. Тоді вирушимо до них виїзною бригадою, зі спеціальним обладнанням, – додає медик.
  -Найбільш точну інформацію про потреби і запаси певних груп крові можна завжди подивитися на нашій ФБ-сторінці – ми їх підсвічуємо різним кольором. Якщо зеленим – достатня кількість, червоним – критична, синім – недостатня, поповнення. Також можна зателефонувати за номерами (067) 492-00-575; (0432) 551-575.
  Якщо ви за віком і станом здоров’я можете бути донором – приєднуйтесь.
 • Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені