На Тиврівщині вшанували пам’ять Данила Нечая

370 років тому в битві з поляками під містечком Красне героїчно загинув видатний полководець Данило Нечай, соратник Богдана Хмельницького. Саме тут, на Нечаєвій могилі, що розташована серед поля між нинішніми селами Черемошне і Красне Тиврівської громади, зібрались 20 лютого представники громадських організацій, науковці, освітяни, молодь і військові.

Як розповів громадський діяч Володимир Барцьось, безперервна традиція вшанування Данила Нечая на місці його поховання налічує вже півтора десятка років. У нещодавньому зібранні взяли участь активісти ГО «Вінницьке крайове козацьке молодіжне об’єднання «Молода Подільська Січ» на чолі з Валентиною Шпак-Мельник (саме вони організували цю поїздку), представники Інституту національної пам’яті, обласного молодіжного центру «Квадрат», Вінницького козацького полку ім. Івана Богуна, ГО «Тиверці», юні козачата з Тиврова і Гнівані, козаки Школи козацького гарту ім. Данила Нечая, гуртківці обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій, місцеві жителі, також військовослужбовці Військової частини 3008 Національної гвардії України, яка названа на честь Данила Нечая.

«Данило Нечай прославив український народ переможними битвами на чолі Брацлавського полку і загинув лицарською смертю, як належить воїну. Сьогодні важливо плекати виховання нації, особливо дітей та молоді, на прикладі таких полководців як Данило Нечай, Іван Богун, Максим Кривоніс та багатьох інших героїв нашого народу», – зазначив Володимир Барцьось.

Учасники вшанування поклали до монумента квіти, гуртом виконали Державний гімн України, пом’янули Героїв Небесної сотні та воїнів, полеглих в АТО/ООС, також ухвалили звернення до керівництва області щодо виділення коштів на реалізацію проєкту комплексного благоустрою пам’ятки національного значення – курган-могили Данила Нечая.

Юрій СЕГЕДА

Фото Валентини СЛОБОДИСЬКОЇ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені