«Небо і земля нині торжествують»

Перший фестиваль християнських колядок

відбувся в Браїлові

          У старовинне подільське містечко Браїлів на запрошення релігійної громади церкви апостола Андрія Першозваного на чолі з протоієреєм Леонідом з’їхалося багато колективів із Вінницької області. Це був не просто пісенний фестиваль, це було свято єднання сердець, єднання душ і помислів наших: свято любові, радості та зустрічей. Душевно, емоційно, з українським колоритом пройшло воно.

Фестиваль виявився неймовірним, яскравим і пам’ятним. У неповторній, доброзичливій атмосфері, з духовним настроєм і відчуттям радості від Різдвяних свят спілкувалися між собою представники різних релігійних громад: православні християни, римо-католики, протестанти. В єдиній любові до Бога об’єдналися дорослі і діти, люди різних професій, різного віку та статі. Кожен отримав масу вражень від широкої палітри колядок – настільки їх було багато. Адже кожен колектив привіз ті унікальні колядки, які співають у них на батьківщині. Саме вони,  колядки, додали різдвяного настрою учасникам та глядачам святкового дійства

Зарядили присутніх позитивною енергією ведучі Алла Ланова та Іван Ваврик.

Староста Браїлівського старостинського округу Ростислав Сваричевський щиро привітав усіх гостей фестивалю, в тому числі учасників седмичного хору Спасо-Преображенського кафедрального собору разом із протоієреєм Дмитром (м. Вінниця), учасників хору Хрестовоздвиженського храму разом з протоієреєм Василем (с. Станіславчик Станіславчицької ТГ), учасників хору храму святих безсрібників Косми і Даміана разом із протоієреєм Миколою (с. Тарасівка Северинівської ОТГ), представників римо-католицької громади разом з отцями Михайлом та Юзефом (смт Браїлів Жмеринської ТГ), учасників хору храму святого Василія Великого разом з протоієреєм Іваном (с. Могилівка Гніванської ТГ), представників релігійної громади християнської церкви «Джерело надії» разом із пастором Юрієм Нартовським (с. Олексіївка  Станіславчицької ТГ), учасників хору храму святого Дмитрія Солунського разом із настоятелем Михайлом (с. Будне Шаргородської ТГ), учасників хору храму апостола Андрія Першозваного разом з протоієреєм Леонідом (смт Браїлів Жмеринської ТГ), учасників літературно-музичного гурту «Берегиня» під керівництвом Ніни Матвійчук (смт Браїлів) та учасників зразкового дитячого духового оркестру Браїлівського будинку культури під керівництвом Віталія Тодосюка.

Щирі новорічні та різдвяні вітання, святкові віншування, народні пісні, вірші, урочисте звучання оркестру злилися воєдино. Чарівне звучання сповнених любові колядок вражало кожне серце, полонило і тривожило душу, підносило під небеса.  Це була божественна краса. Кожний учасник фестивалю – від маленького колядника до сивочолої, що пережитла море тривог, найстаршої жінки – вкладали у спів свою душу. Фестиваль черговий раз нагадав учасникам про їх українське коріння, повернув їх до витоків національної культури, звичаїв, традицій, успадкованих від попередніх поколінь. Адже колядка є тією енергетичною ниточкою, котра зв’язує наше минуле з майбутнім. Вона живе в душах народу і в часи життєвих негараздів, і у спокійні мирні роки, гуртуючи навколо себе українців заради спільних молитов за мир, здоров’я, злагоду і єдність.

           Традиційно на святі були подарунки від депутата Вінницької обласної ради ОлегаЛегези, котрий активно підтримує всі гарні починання в громадах.

          Завершився вечір спільною колядою «Нова радість стала» та віншуванням.

Сподіваємося, що надалі фестиваль колядок  в Браїлові стане традиційним, адже такі заходи сприяють єднанню людей у духовному напрямку.

Надія СЛОБОДЕНЮК,

член Національної спілки  краєзнавців України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені