«Некіношна» війна Кіборгів

16 січня в Україні вшановували пам’ять захисників Донецького аеропорту – «Кіборгів». Ці мужні вояки зуміли вистояти там, де не витримував навіть бетон.

Відновимо сумну хронологію тих останніх днів. 242 дні тривали бої за Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф’єва (з 26.05.2014 р. до 22.01.2015 р.). 13 січня (7 років тому) обвалилася диспетчерська вежа летовища. За 2 дні після того противник захопив верхні поверхи нового терміналу. Далі тривав бій на території терміналу та газова атака. 17 січня вели боротьбу за пожежну частину аеропорту. 19 січня терористи вперше підірвали термінал, скинувши туди мішки з вибухівкою. Вибух був настільки потужним, що бетонні стіни склалися. Зірвало дах і перекриття. Споруда проглядалася наскрізь. 20 січня почалося з невдалої спроби прориву до нового терміналу групи командира 90-го батальйону Олега Кузьміних. До місця призначення доїхала лише одна МТ-ЛБ, і більшість її особового складу героїчно загинула. Того ж дня пролунав другий вибух у новому терміналі. Близько 3 т тротилу і три поверхи терміналу перестали існувати. Всередині будівлі вижили менше половини захисників з 55 особового складу. Останні 16 військових 21 січня здалися в полон. Важкопоранених відправили в лікарню, решту – катували…

З 8 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників – «кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.

В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їх. Понад 200 військових, захищаючи Донецький аеропорт, загинули у тій страшній м’ясорубці. Вісім із них були з Вінниччини: Анатолій Буйлук, Сергій Зулінський, Шайдула Камзінов, Олександр Кондратюк, Дмитро Скляров, Юрій Осаулко, Дмитро Франишин, Леонід Шевчук. Кіборги стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

Війна на Донбасі забрала чимало життів. Прізвища наших земляків, які не повернулися з війни на Сході, є в інтерактивному варіанті в алфавітному порядку на сайті облдержадміністрації. Найбільше загиблих хлопців були з міста Вінниці, Козятинського та Гайсинського районів. Наймолодшому на час смерті було лише 18, ще двом – неповних 20, найстаршому – 55.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих інтернет-джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені