Неоціненна допомога з Німеччини

Завдяки благодійникам із німецького міста Трір, серед яких і вихідці з Вінниччини, Україна отримала понад 300 тонн гуманітарної допомоги. Так, реабілітаційне відділення військового госпіталю у Вінниці вже використовує надані ними численні медикаменти та важливе медичне обладнання. Також Вінницький обласний перинатальний центр поповнився численними ліжечками для новонароджених.

Апарати для штучної вентиляції легенів, інфузійні пристрої, лабораторні центрифуги, операційні лампи, медичні меблі та ліки, наркозні та ультразвукові апарати, перев’язувальні матеріали, антисептики, крапельниці, інвалідні візки, аптечки, генератори, засоби індивідуального захисту для пожежників та рятувальників, продукти, одяг, засоби гігієни – усе це та багато іншого збирає і передає в Україну благодійна асоціація «Humanitäre Hilfe Trier» («Гуманітарна допомога Трір»), яку заснували жителі міста Трір, вихідці з Вінниччини. Це родини Тетяни та Домініка Сінкевичів і Мар’яни та Дениса Сурмів.

«Народ України страждає! Наш благодійний фонд терміново просить донатити для цільового придбання товарів гуманітарної допомоги (необхідних медикаментів, продуктів харчування, засобів гігієни та генераторів), які постійно транспортуються в зони бойових дій», – зазначається на сторінці згаданої асоціації в соцмережах, де також публікуються рахунки для переказу пожертв, звіти і подяки небайдужим. Зокрема, відчутну підтримку надає колектив тамтешньої клініки «Mutterhaus der Borromäerinnen», очолюваний Крістіаном Шпренгером. Ще один зворушливий приклад доброчинності: влітку Трірська гімназія ім. Фрідріха Вільгельма під час благодійної акції зібрала 23 тис. євро для допомоги постраждалим від війни в Україні.

«Зараз ми приділяємо особливу увагу адресним поставкам медичної техніки, ліків та інших гуманітарних товарів в Україну: до лікарень, переселенців (в Україні та за кордоном) і, перш за все, до наших захисників. Асоціація переслідує виключно благодійні цілі: забезпечення гуманітарною допомогою людей, які її потребують, зокрема тих, хто зазнав політичних, расових чи релігійних переслідувань, інвалідів війни та переселенців», – зазначила Тетяна Сінкевич.

Допомогу від благодійників із міста Трір отримує не лише Вінниччина, а й інші області, десятки міст і сіл.

– Вони реально небайдужі – і німці, і українці, які живуть там. З перших днів взялися за таку добру справу. Хоча вони не мали можливості безпосередньо тут брати участь, але звідти теж роблять величезний внесок, який просто неоціненний. Те, що ми не можемо тут дістати, вони обов’язково знаходять і передають, – каже вінничанин Антон Мовчан, який допомагає доставляти благодійну допомогу.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені