Не бійтесь вакцинування

Маю думку

«Вакцинуватись від коронавірусу чи ні?». Думаю, в кожного хоч раз виникала така думка про імунізацію і не тільки стосовно ковіду, а й інших хвороб. Але чи нормально боятися? Так, боятися – це нормально! Ми всі люди, і коли зустрічаємося із чимось новим чи невідомим, то нам страшно за себе та рідних. Але розум має переважати над емоціями, тому, щоб опанувати страх, потрібні знання.

На сайтах Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) можна знайти інформацію про те, що таке вакцинація, чому потрібно вакцинуватися від COVID-19. Хотілося б розвіяти деякі міфи стосовно цієї актуальної теми. Як, скажімо, пояснити випадки, коли людина провакцинувалась першою дозою і захворіла через кілька днів? Імунітету потрібен час для утворення антитіл (захисних клітин). Після першої дози захист від вірусу тільки починає утворюватися, і тому, знехтувавши маскою, дистанцією чи миттям рук, наш організм так само вразливий, як і до вакцинації, і за збігом обставин людина хворіє після вакцинації, а не внаслідок.

 Вже після другої дози через кілька тижнів організм захищено, і майже у 100 відсотках випадків людина захищена від «путівки» в реанімацію. Однак як тоді пояснити смерті після вакцинації навіть здорових людей?Як кажуть лікарі: «Нема здорових людей, є недообстежені». У світлі гучності теми ковіду кожна вакцинована людина знаходиться під прицілом родичів, ЗМІ, антивакцинаторів, і все, що трапляється в її житті, пов’язують із вакциною. Якщо і раніше люди раптово вмирали від тромбоемболій (в народі «тромби»), від інфарктів міокарду чи інсульту, то просто вважалось, що така доля і «ну він же хворів», а зараз всі трагедії приписують темі вакцинації. Всі випадки смертей після вакцинації впродовж 30 діб досліджують і приходять до висновку, що смерть наступила НЕ внаслідок вакцини. Після – не означає внаслідок.

Звісно, хтось може сказати, що «вакцини від коронавірусу – це просто бізнес!». Але ж користуючись електрикою, водою, купуючи продукти, меблі і одяг, ми збагачуємо чийсь бізнес, тому що отримуємо послугу, за яку треба платити. Це практикувалось ще задовго до нашого народження, і це нормально. Так само і з вакциною. Її потрібно створити, виготовити мільйони копій, залучити до цього десятки тисяч людей, яким потрібна зарплата – це все коштує грошей, і так – це чийсь бізнес. Але робиться це на благо людства, аби зберегти наші життя. Нікому не вигідно нас вбивати чи припиняти нашу працездатність, тому що глобально від смертей і хвороб страждає всесвітня економіка, і якраз вакцина запобігає негативним наслідкам ковіду, від яких так потерпіла кожна країна.

Так що бережіть себе і своїх близьких, ознайомтеся детальніше із офіційною інформацією про вакцини, сходіть до свого сімейного лікаря і дізнайтеся, які є вакцини, і отримайте щеплення. Наслідки цієї хвороби набагато небезпечніші, ніж біль в руці в місці ін’єкції та слабкість після вакцинації.

Тетяна ТАРАНЕЦЬ, лікар-інтерн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені