Не «наїдайте» собі подагру
Ця хвороба безпосередньо пов’язана зі збоєм в обмінних та видільних процесах, унаслідок чого сечова кислота кристалізується й накопичується майже в усіх тканинах організму, а надто – в суглобах,що провокує запалення та гострий біль. Там, де кровоплин поганий, утворюються найбільші відкладення. Крім того, урати можуть накопичуватись під шкірою, утворюючи вузли – тофуси – й у нирках, формуючи камені.
Ця інформація набуває особливого значення, щойно починається артрит, виникають камені в нирках, біль у суглобах і навіть серцево-судинні ускладнення. Особливо часто ця хвороба вражає великі пальці ніг. У більшості з цих випадків знайте: найпевніше, рівень сечової кислоти, а також пуринів, у вас давно вже не в нормі.
Щоб запобігти цим хворобам, слід уточнити, чи є в організмі зайвина сечової кислоти. Треба здати аналіз крові з вени, натщесерце. Для чоловіків норма сечової кислоти в крові становить 262-452 мкмоль/л, для жінок – 137-393. Якщо ж норма значно перевищена – саме час переглянути як своє харчування, так і спосіб життя, інакше кістки може «крутити» не лише на зміну погоди та настання холодів.
Давно відомо, що колись від подагри потерпали переважно знатні люди, які могли собі дозволити вдосталь поїсти й при цьому особливо не рухалися. Недарма цю недугу ще називали «хворобою багатіїв» або «хворобою аристократів». Простолюдинів, що не об’їдалися й багато та тяжко фізично працювали, ця хвороба обминала. Тож, аби не хворіти, треба не повторювати помилок багатіїв. Адже зараз, коли всі смаколики доступні, дедалі більше людей наступає на ті самі граблі, об’їдаючись і хворіючи.
Вишня та апельсин «виженуть» солі
Щоб уникнути накопичення в організмі пуринів, що містяться в сечовій кислоті, треба уникати надмірного споживання багатих на них продуктів: м’яса, риби, алкоголю, пива, субпродуктів, у тому числі печінки, ковбасних виробів, наваристих бульйонів, холодців, консервів, а також солодощів, особливо солодкої газованої води. Солодкі газовані води містять цукрозамінники й фруктозу. А вони дуже порушують обмін сечової кислоти. Не рекомендується їсти більше трьох разів на тиждень м’ясо. Його норма – не більше як 150 г за раз. Треба цілком вилучити повністю або звести до мінімуму споживання цукру.
Для зниження вмісту сечової кислоти дуже корисні цитрусові, а також вишні. Вітаються молочні продукти, крупи, овочі. Також рекомендується пити більше рідини й займатися фізкультурою. У жодному разі не наїдатися на ніч! Слід зважати на те, що шлунок після 7-ї вечора перестає повноцінно працювати й виділяти достатню кількість шлункового соку, конче потрібного для перетравлення їжі. Тому до ранку ця їжа стоятиме в кишківнику. Такі люди гладшатимуть і наживуть букет неприємних хвороб.
Допоможуть трави і ванночки
Існують трав’яні збори, які знижують рівень пуринів в організмі.
Чудово працює такий збір. По 2 ст. л. ягід ялівцю, шипшини, насіння кавуна змолоти в млинку для кави, залити 1 л окропу й настояти 20 хв. Пити по чверті склянки вранці та вдень протягом 2 місяців.
Після цього рекомендується зробити перерву або почати вживати такий збір: 50 г соснових бруньок залити 400 мл окропу й настоювати 2 години. Потім додати 1 ст. л. меду й пити теплим потроху, малими ковтками. Соснові бруньки також благотворно впливають на печінку й кишківник, сприяючи їх очищенню. Чудово діють ванни для ніг. Вони допомагають і в разі застуди, знімають напруження, набряклість, поліпшують кровообіг у ногах, а також стимулюють роботу нирок – головного органа, що виводить пурини. Для цього у відро наливають воду температурою 40°C і ставлять туди ноги на 20 хв. – так, щоб вода доходила до колін. За потреби, в міру охолодження, доливають теплої води.