Не чіпайте підозрілих предметів

Вибухівка може бути замаскована під іграшку, телефон, гаманець чи іншу звичну річ

Військові, рятувальники та МВС попереджають, що російські диверсійно-розвідувальні угрупування можуть розкидати вулицями мобільні телефони та іграшки, які начинені вибухівкою. В жодному випадку не можна торкатись цих речей чи підіймати їх. Попередьте про це ваших близьких, особливо це стосується дітей та тих, хто вигулює собак.

Що робити, якщо ви виявили підозрілий предмет? Варто згадати рекомендації, які були актуальні і в миртий час.

Перш за все – зателефонувати на спецлінію 102 та повідомити про знахідку.

Загалом у разі виявлення підозрілих предметів та вибухових пристроїв потрібно зберігати спокій, попередити про підозрілий предмет осіб, які перебувають поруч, позначити місце перебування предмета, а за можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо), негайно повідомити про знахідку чергові служби 101 і 102 (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця перебування предмету); не палити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню та предметами, що можуть його утворювати; у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення; очікувати на безпечній відстані від місця перебування предмета представників ДСНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

Категорично заборонено використовувати відкритий вогонь поблизу місця перебування предмета; піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які підозрілі вибухонебезпечні предмети; приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні.

Розкидання вибухових пристроїв, замаскованих під дитячі іграшки, також малопомітних протипіхотних мін – звична терористична тактика окупантів, особливо під час відступу. Такі антигуманні методи російські війська використовували, зокрема, в Афганістані та Чечні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені