Нова книга про католицькі монастирі

була нещодавно представлена вінницьким читачам. До обласної бібліотеки ім. Тімірязєва її привіз автор – київський журналіст, краєзнавець і мандрівник Дмитро Антонюк.

У доробку Дмитра Антонюка – путівники «Чотири мандрівки Житомирщиною» (2008 р.), «Чотирнадцять мандрівок Вінниччиною» (2009 р.), «Сім мандрівок Полтавщиною» (2009 р.), «Україна. 101 старовинний палац і парк» (2010 р.), «Україна. 101 найцікавіший музей» (2010 р.). Особливої уваги заслуговує двотомник «Польські замки і резиденції» (2011, 2012), для якого автор ретельно описав і сфотографував близько 500 пам’яток резиденційної архітектури України, давши детальну інформацію про їхню історію та нинішній стан. У 2018 р. ці два томи вийшли в польському перекладі та були представлені в багатьох містах Польщі.

Цього разу Дмитро Антонюк зосередився на вивченні усіх наявних в Україні римо-католицьких монастирів. Видання «Римо-католицькі кляштори в Україні» доповнено списком місцевостей для зручнішого пошуку. Понад вісімсот світлин пам’яток представлені окремо, пронумеровані і мають відповідні позначки у текстовому блоці. Також у книзі є короткий опис римо-католицьких орденів, що проливає світло на історію чернечих згромаджень і їхніх відгалужень.

Як повідомляє фейсбук-сторінка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. Тімірязєва, участь у презентації книги Дмитра Антонюка взяли Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньский, краєзнавці, історики, науковці та представники польської спільноти Вінниччини.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені