Нова техніка і проблеми енергетиків…

Напередодні професійного свята, Дня енергетика, автопарк структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» АТ «Вінницяобленерго» поповнився новою технікою – автовишкою і сучасним позашляховиком для виїздів на відновлення пошкоджень та аварійних ситуацій.

Про це стало відомо після зустрічі депутата облради Олега Легези і першого заступника міського голови Жмеринки Костянтина Тимуня з директором підприємства Анатолієм Задорожним. Вони обговорили назрілі питання співпраці влади з енергетиками щодо стабільного енергозабезпечення населення.   

Олег Легеза повідомив, що нову техніку вдалося закупити завдяки кооперуванню коштів обласної ради та АТ «Вінницяобленерго»: «Наразі у Жмеринському районі та у нашій громаді, зокрема, є дуже багато проблемних ситуацій, особливо із заміни електричних опор. Найгостріше це проявляється у селі Лопатинці, де після негоди чи навіть легенького вітру одразу відбувається аварійне відключення світла. Люди не повинні страждати від таких проблем, тому ми вже в цьому році запустили програму заміни електроопор саме у селах, а в наступному році продовжимо співпрацю. Це питання будемо тримати на контролі і обов’язково вирішимо його.

У свою чергу Анатолій Задорожний повідомив, що у Жмеринці у цьому році завдяки інвестиційній програмі здійснили заміну 2350-ти лічильників. Але разом із тим роботи ще дуже багато. Послуга заміни лічильника і сам лічильник обліку електроенергії є безкоштовними. Однак у вартості послуги не передбачені допоміжні засоби, такі як захисна коробка для лічильника та кабель. Але це додаткове оснащення споживачі можуть придбати самостійно, адже головне завдання енергетиків – мати доступ до дистанційного зчитування інформації з приладів обліку.

  • Попри нашу активну роз’яснювальну роботу серед населення проблемним залишається налагодження контактів із споживачами електрики щодо надання дозволу на обрізування гілля дерев, що знаходяться в охоронній зоні ліній електропередач, – зазначає Анатолій Задорожний. – Такі дії споживачів погіршують якість електричної енергії та становлять загрозу життю та безпеці людей.

Зараз світовим трендом є енергозбереження, що цілком закономірно, зважаючи на вартість енергоресурсів у країні та світі, тому Жмеринські електромережі щоденно працюють над зменшенням понаднормативних втрат електричної енергії. Зусилля колективу безумовно дають свій результат, внаслідок чого підприємство виконує доведені завдання зі зменшення втрат електроенергії в лініях електропередач.

На жаль, електроенергія втрачається не тільки природнім шляхом, існують непоодинокі випадки розкрадання електричної енергії з боку споживачів електроенергії. Роботі по виявленню безоблікового споживання електроенергії приділяється велика увага наших спеціалістів. Лише протягом поточного року проведено рекордну кількість рейдових перевірок, виявлено 171 факт  крадіжок та притягнуто винних осіб до відповідальності   згідно з чинним законодавством. На даний час відповідальність за розкрадання електроенергії досить серйозна і в багатьох випадках суми нарахованих збитків сягають сотень тисяч гривень.

Віктор Зеленюк

Жмеринська громада

Фото Жмеринка-сіті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені