Новий музейний експонат

Експозиція Вінницького обласного краєзнавчого музею поповнилась новим експонатом –  поштовою маркою «Русскій воєнний корабль, іді …!».

Марку «Укрпошти» випустили 12 квітня на знак вшанування героїзму українських прикордонників, і за ці дні вона встигла стати легендарною.

Марка виготовлена у двох номіналах: «Русскій воєнний корабль, іді …! Слава Україні!» W (для відправлень за кордон) та «Русскій воєнний корабль, іді …! Героям слава!» F (для відправлень Україною).

Тираж склав один мільйон і додруковувати його не планують. До поштового випуску також входить конверт.

У конкурсі на створення марки, який оголосили 1 березня, взяли участь близько 500 художників, кращу із яких обирали майже вісім тисяч респондентів. Автором ескізу-переможця став Борис Грох з Криму, який нині проживає у Львові.

– Русскій воєнний корабль таки пішов за вказаним курсом! З перших днів російського вторгнення ракетний крейсер опинився в епіцентрі війни. Адже саме він здійснив напад на український гарнізон на острові Зміїний. Екіпаж корабля наказав українським військовим здатися, де у відповідь отримав всім нам відому пропозицію, – кажуть музейні працівники.

Саме цей момент і закарбували на марці. Символічно, її презентували якраз за день до того, як крейсер був уражений українською ракетою. Наразі в «Укрпошті» працюють над наступними ідеями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені