Нові ролі у родині

Якось у соцмережі натрапила на бідкання жінки, яка щойно стала бабусею: «Порадьте, що робити: залишатись жити з чоловіком чи переїхати до доньки і допомагати  їй доглядати за онуком?..»

Нині ця дилема стоїть перед багатьма, адже пенсійний вік продовжили, а бабусями стають ще тоді, коли соціально активні. Чоловікам, пардон, дідусям, легше: на них надії по догляду за дитиною покладаються зрідка.

Бабусі бувають різні: жертовні (альтруїстичні), сучасні – занадто зайняті і ті, які нагадують весняне сонце: світять, та не гріють.

Виростають вони з дівчат.  Сьогодні вже  не є секретом, що одна дівчина, виходячи заміж, стає відчутною опорою власному чоловікові,  інша – цілком розчиняється у власних дітях. 

Класичний поділ  жінок на матерів та коханок ніхто не відміняв. Отож, якщо чоловік згоден бути  другорядним після дітей і не має нічого проти жінчиної жертовності – це ідеально. Але не кожен з чоловіків  зголоситься залишитися на узбіччі власної родини і постійно терпіти відсутність  уваги  та піклування про самого себе. 

Була у мене знайома високопоставлена жінка, з якою хотів одружитися вдівець. Так-от, перша умова, яку поставив він своїй обраниці, була така: «Забудь про своїх дітей. У тебе нині лише мої діти».

Інші жінки, які втратили свою половинку з певних причин, стають заручниками власних дітей та онуків у власній квартирі. Їх позбавляють спочатку  особистого простору, потім прав, заповнюючи їхнє життя винятково власними потребами.

Але є й жінки, які покидають свої робочі місця і йдуть у наймити до власних дітей, щоб доглядати своїх онуків… А через вісім років, коли онук став самостійним і незалежним, бабусі, виявляється,  не вистачає стажу до пенсії. Грошей їй діти більше не дають, а на роботі її вже ніхто не поновить.

У житті кожного мають місце поради зі сторони. Якось почула розмову лікарки з новоспеченою бабусею:

– Ваша донька достатньо відповідальна молода дівчина. Вона сама впорається з дитиною. Дозвольте їй якнайшвидше стати матір’ю і не привчайте перекладати відповідальність за свою дитину на ваші плечі… – Після короткої паузи лікарка доброзичливо додала: – Я знаю багатьох бабусь, які надірвали своє здоров’я, заміняючи  ночами молодих матерів. Ні до чого хорошого це не призвело: надірване здоров’я, зруйноване життя і особисті стосунки.

Свій вибір кожен робить сам і особисто несе за нього відповідальність. Перш, ніж зважуватись щось кардинально змінювати у своєму житті, зауважте, чи не зашкодить це особисто вам. Поміркуйте: чи це ваша власна проблема. Не опиняйтесь передчасно викинутими з соціуму, втрачаючи улюблену роботу і   робоче місце, стаючи матеріально залежною від власних дітей. Уникайте ситуацій, які призведуть до неприємностей і зроблять вас вразливими.

Наостанок додам фразу однієї бабусі, яка після народження внуків купила собі з чоловіком приміську дачу і їздить на гостину до дітей, виключно з метою, щоб їх побачити. Вона каже: «Я хочу, щоб ми з донькою були подругами. А не щоб вона використовувала мене, тому що я її мама».

Наталія АНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені