ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ ФЕРМЕРА

Минулого тижня мій робочий день розпочався з телефонного дзвінка Петра Струсевича:

  • Приїжджайте до мене в Попелюхи. Зустрінетесь із цікавими людьми, буде про що написати.

Швидко зібралися з редактором радіомовлення Валентиною Добровольською і одразу ж виїхали. Наша зустріч відбулася на полі з посівами цукрового буряка. Тут, крім Петра Павловича, були професор Інституту цукрового буряка пан Петрс з Польщі, директор цукрозаводу Іван Крецу з Молдови, заступник директора фірми «Рубанський-Агро» Іван Кривенко та агроном ФГ «Велес Віта» Олександр Охота. Вони уважно вивчали листочки буряка, вимірювали щільність грунту, обмінювалися думками. Зразу ж було видно, що це фанати і знавці своєї справи.

Іван Крецу розповів:

– З Петром Струсевичем дружимо багато років. Теж вирощуємо цукровий буряк на площі 7 тисяч гектарів. Постійно обмінюємося досвідом із внесення мікродобрив, підживлення. Бачу, що урожай у «Велес Віта» має бути непоганий. За моїми прогнозами, не менше 50 тонн з гектара. Хоча буряки потрібно ще обробляти і підживлювати. Плануємо закупити тут буряк для виробництва цукру в Молдові. Надзвичайно ціную дружбу з Петром Павловичем, завжди готовий допомогти, особливо в теперішніх умовах…

Крім цього, оглянули посіви ячменю, ріпака, гороху, соняшнику. До всього підійшли з наукової точки зору та з врахуванням своєї практики. Професор Петрс зазначив:

  •  Якщо чесно, я боявся їхати в Україну. Але не міг відмовити Петру Струсевичу, який нас запросив… Вважаю, що ніхто не має права зазіхати на незалежну державу і вбивати людей. Щодо урожаю цукрового буряка, то не випадають дощі, але думаю, що він буде непоганий.

Ми щиро подякували професору та всім полякам за вагому підтримку нашого народу.

Далі поїхали на тваринницький комплекс. Тут нас чекали представники Львівської аграрної дорадчої служби Василь Приймич і Олег Козій, які розповіли, що на замовлення «Велес Віта» вони кожного місяця приїжджають у Попелюхи і Дружбу, беруть проби молока і роблять аналізи по 8 показниках. Це дуже добре для ветлікарів, тому що є можливість попередити захворювання та технологів, які забезпечать необхідний раціон для тварин. Господарство співпрацює зі службою вже 4 роки за принципом «Здорові корови – якісне молоко».

Гості мали можливість побачити на фермі високотехнологічний процес доїння корів. У цей час під’їхав комерційний агент ТОВ «Техноторг» Олександр Кашпрук, який розповів, що товариство займається реалізацією сільськогосподарських машин, засобів захисту та мінеральних добрив. Він відзначив, що у «Велес Віта» сучасний парк техніки, подібних якому не більше 10 в області. В Петра Павловича завжди багато ідей, в основному щодо придбання запчастин і вантажної техніки.

Цього ж дня ми поспілкувалися також із жителями сіл Галайківці, Дружба, Біляни, які розповіли, що вже протягом двох тижнів сапають буряки на полях господарства. Вони задоволені, адже кожного дня з ними розраховуються, що в наш час дуже важливо. Смачну юшку для людей готував Іван Шуба (на фото).

Побували на бригаді, в черговий раз милувалися порядком, чистотою та яскравими квітами.  Упродовж дня Петро Павлович спілкувався з гостями. Одночасно вирішував багато поточних питань, бо телефон не замовкав.  Продовжили розмову. Іван Кривенко підсумував:

  • Ми зустрілися на полі не випадково, адже поле сусіда – не чуже. В Петра Павловича в будь-яку пору року є що побачити, почути, повчитися. У нього в усьому господарський підхід. Часто буваю у багатьох господарствах області. Коли щось гнітить, їду до Струсевича на поле і забуваю про погане, адже тут постійно бачу нові технології вирощування… Він має великий практичний досвід, але постійно запитує мене як фахівця різних порад. Людина відчуває жагу до знань, до всього нового. Про таких господарів потрібно писати книги…

Що тут можна більше додати? Сказано багато, тільки хочеться побажати Петру Павловичу здоров’я, витримки та наснаги у важкій щоденній праці керівника. А всім нам – миру. Все буде Україна!

Світлана Кубляк.

Муровані Курилівці.

Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені