Один кидок – і ти чемпіон Європи

20-річний мешканець міста Іллінці Олексій Липко на нещодавньому Чемпіонаті Європи із самбо серед юніорів та юнаків виборов срібну медаль.

Змагання проходило у місті Лімасол (Кіпр), де за першість боролися близько півтисячі спортсменів із 24 країн. Зрозуміло, що конкуренція була просто шалена, однак молодий подолянин виявився міцним, витривалим та підготовленим, що в результаті й принесло перемогу. А от яким був важкий і тернистий шлях до спортивного Олімпу – читайте в наступному інтерв’ю.

–  Олексію, щиро вітаю вас зі срібною нагородою. Бажаю здоров’я та сили для підкорення якомога більшої кількості спортивних вершин. Розкажіть, будь ласка, з чого почалася ваша спортивна історія?

– У 10 років я почав займатися дзюдо, а до цього відвідував заняття з танців. Втім, із часом зрозумів, що спорт мені більше до вподоби, тому вирішив продовжувати розвиватися саме в цій сфері. Моїм першим тренером став Станіслав Іванович Герасимчук. Спочатку заняття проводилися в Іллінецькій ДЮСШ. Після того, як я вступив до Вінницького національного технічного університету, почав тренуватися у ВОДЮСШ «Колос».

– Як багато часу йде на тренування і чим доводиться «жертвувати» заради цього?

– Тренуюся мінімум по 3 години в день, навіть у суботу. Звичайно, іноді не вистачає часу на навчання, зустрічі з друзями, відпочинок. У мене навіть немає іншої улюбленої справи, бо я постійно в спорті. Також на тренування витрачається багато енергії, але однаково це приносить мені задоволення. Я просто розумію, що чим більше ти працюєш, тим кращий результат.

– Яка з перемог запам’яталася найбільше?

– Цьогорічний Чемпіонат України, де я посів перше місце. Тоді емоції просто переповнювали.  Тим більше, що після цих змагань я потрапив на Чемпіонат Європи.

– А як взагалі реагуєте на поразки?

– Звісно, це не дуже приємно, однак саме невдачі й прорахунки мотивують рухатися далі.

– Хвилюєтесь перед змаганнями?

– Буває інколи. Не без цього, звісно. Але тут водночас спрацьовує розуміння того, що треба продовжувати діяти, боротись і перемагати. Інакше для чого ти тут?

– Як можете прокоментувати нещодавній Чемпіонат Європи, де стали срібним призером? Які особисті враження?

– Це нелегка боротьба, бо насправді рівень змагань був високим, а суперники – сильними. У мене було три поєдинки: перший відбувся із представником Азербайджану, другий – Грузії, третій – Росії. Дуже сподіваюся потрапити на Чемпіонат світу. Наразі тільки вирішується питання щодо того, хто потрапить на ці змагання, та все ж надія є.

– Кому завдячуєте своїм успіхом?

– Заслуженому тренеру України Юрію Грачиковичу Осіпяну, завдяки котрому й посів друге місце, а також батькам та всім іншим,  хто мене підтримував та вірив у мої сили.

– Що б хотіли порадити спортсменам-початківцям?

– Постійно тренуватися, ставити собі цілі та завжди розраховувати тільки на себе. Варто бути готовим до того, що у спорті, як і в житті, існують злети й падіння. Однак кінцевий результат залежить тільки від того, як добре ти працюєш.

Ольга Крикун

м. Іллінці

На фото: Олексій Липко (ліворуч) під час поєдинку на чемпіонаті Європи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені