Окопна свічка – це світло і тепло

Працівники Котюжанівського сільського будинку культури організували процес виготовлення окопних свічок. Їх ініціативу підтримала громада, а одними з перших до цієї доброї справи  долучились Микола та Лідія Заїки, Анастасія та Олександр Павловські, Ольга Левицька, працівники старостату. За сприяння волонтера Катерини Корчевської уже відправлено для наших захисників на фронт понад 100 свічок. Роботи продовжуємо, нещодавно знову виготовили 93 свічки.

На першій стадії роботи були проблеми з придбанням воску для свічок, але нас виручили місцеві жителі: Валентина Безпрозвана, Світлана Каплюк, Марія П’ясецька, підприємці – Вадим Панчук та Тетяна Бистрієвська. Активно долучились до цієї благородної справи не лише жителі Котюжанівського старостинського округу, а й територіальної громади села Лісове, які передали три мішки воску.

– Невелика окопна свічка – це і світло, і тепло. Її переваги – мобільна у використанні, нею можна нагріти воду, на її вогні – приготувати напівфабрикати. Невеличка за розміром свічка (залита у бляшанку з-під рибної консерви) може горіти безперервно дві години. Більша (у банці з-під консервованої кукурудзи чи горошку) – грітиме й світитиме п’ять годин. Кожна така свічка буде корисна бійцям на передовій. А оскільки з настанням холодів потреба в окопних свічках велика, тому до цієї справи можуть долучатися всі охочі та допомогти потрібними матеріалами: бляшанками, воском, парафіном, – каже директор сільського будинку  культури Лідія Заїка.

Об’єднуємось для допомоги тим, хто захищає Україну!

Валентина СУКАЧ,

діловод Котюжанівського старостинського округу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені