Опади нашкодили посівній

Рясні весняні дощі негативно вплинутьна аграрну сферу Вінниччини

Весняні дощі, які пройшли на Вінниччині у березні та квітні, матимуть негативний вплив на аграрний сектор Вінниччини. Про це повідомляють у Вінницькому обласному центрі з гідрометеорології, повідомляє vinbazar.com.

– Часті, інтенсивні дощі, що спостерігалися з середини березня до середини квітня були не так корисними, як несприятливими. Їх можна віднести навіть до аномального явища. За період нашого спостереження не так часто можна знайти аналог цьому явищу на Вінниччині. А невчасні вони тому, що спостерігалися в період оптимальних строків сівби ранніх зернових культур, – зауважив начальник центру Юрій Власов.

Наслідки таких дощів невтішні, особливо для сільського господарства: строки сівби ранніх зернових культур перенесені на пізніші строки, що вплине на їх розвиток та врожайність. Сталося сильне ущільнення орного шару ґрунту, що потребуватиме додаткового обробітку, при підсиханні верхнього шару ґрунту утворилася товста, міцна кірка, яка ускладнює сходи культур. Поживні речовини вимиті з верхнього шару землі, а пісний ґрунт потребує додаткового внесення добрив.

Несприятливі наслідки цих дощів будуть то більш, то менш виразними  залежно від комплексу погодних умов в подальшому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені