Освіта Гайсинщини: де увага, там і результат

У Гайсинській громаді нині налічується 26 закладів загальної середньої освіти (загалом 4876 учнів), 18 закладів дошкільної освіти та 2 дошкільних підрозділи в складі шкіл, у яких виховується 1415 дітей, також два позашкільних заклади і дві комунальні установи: Інклюзивно-ресурсний центр та Центр професійного розвитку педагогічних працівників.

– Освіта Гайсинської громади перебуває у пріоритеті міської влади. На 2021 рік у бюджеті закладено більше 200 мільйонів гривень на всі освітні потреби, – розповідає начальник відділу освіти Гайсинської міської ради Валентина Шрамко. – Систематично працюємо над залученням додаткових коштів на розвиток матеріально-технічної бази закладів. Усі державні пропозиції підтримуємо співфінансуванням з громади в 30%. Так отримали кошти соціально-економічного розвитку з державного бюджету на реконструкцію харчоблоку у Закладі загальної середньої освіти № 1 м. Гайсина, реконструкцію системи опалення в дитсадку № 2 «Дзвіночок». Постійно займаємось підготовкою проєктів для участі у різноманітних конкурсах. Подали документи у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» – з метою реконструкції даху школи №1. Також на території громади ведеться «Велике будівництво»: реконструкція дитсадка № 3 «Теремок» у Гайсині…

Звісно, головне тут не будівлі, а люди. У Гайсинській громаді без затримки виплачено відпускні та оздоровчі працівникам галузі освіти, а дітям дали можливість відвідувати дошкільні заклади влітку за бажанням батьків. І галузь, не обділена увагою, демонструє позитивні результати.

– Маємо високі результати в ЗНО, нещодавно вручили 24 «золотих» та «срібних» медалей випускникам, грошовими преміями нагороджували більше сотні учнів-переможців конкурсів, змагань, фестивалів обласних та державних рівнів, – продовжує Валентина Миколаївна. – Наші педагоги не пасивні навіть у період пандемії, брали участь і перемагали у різноманітних онлайн-конкурсах. Гордістю громади є участь двох педагогів у Всеукраїнському етапі конкурсу «Учитель року – 2021», де Ганна Володимирівна Дем’янюк, учитель математики ліцею № 7, виборола друге місце.

Успішно працює у громаді також Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Гайсинської міської ради, що обслуговує 5800 дітей віком від 2 до 18 років. Послугами цього центру, як і Центру професійного розвитку педагогічних працівників, виявили бажання скористатися також сусідні Райгородська, Краснопільська, Кунківська громади (укладені відповідні угоди). Отже, в ІРЦ Гайсинської міськради постійно займаються з фахівцями 70 дітей з особливими освітніми потребами.

Підготував Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені