Остання квітка року

Літні квіти зів’яли, поступившись місцем трохи меланхолічній красі хризантем. У цій квітці відчувається якась загадка – немов хризантема, котру часто йменують останньою квіткою року, знає якусь важливу таємницю життя і, не в змозі розповісти про неї людям, прагне хоча б своїм цвітінням продовжити літо, що минає. 

Пізніх квітучих рослин у саду небагато, тому хризантема зі своїм ажурним листям і різноманіттям забарвлення квітів чудово виглядає на клумбах, рабатках, у бордюрах, добре почуває себе в контейнерних посадках і горщиках. Хризантеми, особливо у сполученні з гармонійними за кольором, фактурою і розміром декоративними рослинами, ідеально підходять для квітника ландшафтного стилю.

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням хризантем, то повинні знати про те, що найкраще місце для посадки цієї квітки буде сонячне, що добре прогрівається сонцем. Крім того, земля має бути плодючою та багатою.

Як за правило місце визначають біля щільної огорожі, щоб не було протягів та сильних вітрів. Крім того, земля повинна бути сухою, не поруч з водоймою або біля криниці. Так само хризантеми дуже добре ростуть на багатих гумусом ґрунтах з невеликою кількістю суглинного піску. Дуже важливо вносити під кущі органіку у вигляді торфу або перегною. Відстань від куща до куща розраховують 50-70 сантиметрів.

Самі ж хризантеми зазвичай виростають не надто високими. Їх висота коливається від 25 до 50 сантиметрів. У більшості своїх випадків хризантеми розмножуються шляхом ділення кореневищ і куща, або живцями. У воді або вологій землі живці дуже швидко відрощують коріння і швидко йдуть у зростання. Дуже добре розмножувати хризантеми шляхом ділення куща восени. Цю процедуру обов’язково проводити зі старими кущами, оскільки таким чином ми збільшимо тривалість життя і рясність цвітіння хризантеми.

Хризантеми відмінно відгукуються на всі види добрив, чи то органіка або інші відомі види добрив. Взагалі, хризантеми потрібно підгодовувати постійно, весь час їх вегетації, починаючи від нарощування зеленої маси. Відмінно підійдуть органічні добрива, такі як компост, гній, перепріле листя і настої трав у бочках. Добре підійдуть і калійні, фосфорні, азотні добрива. Ну і звичайно ж, куди без комплексних мінеральних добрив. Підгодівлі вносимо раз на тиждень, з розрахунку 2 літри під одну рослину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені