Пʼять тисяч маскувальних сіток

різних розмірів та кольору сплели волонтери вінницького центру «ВінСолард» для захисників

Сітки плетуть темного, світлого та комбінованого відтінків, які волонтери виготовляють із темно-зелених, чорних, сірих та білих ниток. «Комбіновані» сітки – це спецзамовлення від нацгвардійців. Розмір такої сітки 7 на 3 метри. Замовлень від військових вистачає, тож плетуть їх навіть тоді, коли вимикають електроенергію.

– Надійшло замовлення від військових. Вони кажуть, що важко везти різні сітки: окремо білі, окремо темні. Немає листя, тож попросили зробити комбіновані. Типу, випав сніг, але є ще зелень. Робимо їх з тканин, які нікуди не підходять, не можемо дозволити собі їх викинути – все в дефіциті, – каже Тетяна Бінчук.

Основу для маскувальної сітки у волонтерському центрі створюють самотужки. За це відповідає Віктор Іванович.

– Навчитися плести сітки – неважка наука: є комірка і є нитка, і ми продіваємо нитку через цю комірку, завʼязуємо вузол  — і все. І так пішов, пішов далі… За три-чотири години я сплітаю сітку. Чим можу, тим і допомагаю, – розповів Віктор Іванович.

Плете маскувальні сітки для захисників і вінничанин Анатолій Баєв. Каже, дізнався, що тут потребують додаткових рук, і вирішив допомогти.

– З перших днів війни я волонтерив в іншому місці. Потім побачив, що тут шукають помічників, і прийшов попрацювати. Швидко навчився плести, бо хто, як не ми. Треба разом нашого ворога долати, –  каже Анатолій Баєв.

Очільниця  волонтерського руху Ольга Дернова розповіла, що  у волонтерів не вистачає тканини. Зокрема, є потреба у спанбонді – матеріалі, виготовленому з полімерного волокна, який не боїться ні дощу, ні сонця.

– Це дуже легка тканина, ми приймаємо усі тканини, але він найкращий. Тому було б добре, аби люди нам хоч трохи «донатили». Один рулон спанбонду, це 300 квадратних метрів, коштує не мало не багато – 6 тисяч гривень, – бідкається Ольга Дернова. – У нашому центрі завжди раді тим, хто виявить бажання допомогти працею. Бо постійно маємо замовлення від військових на виготовлення маскувальних сіток та кікімор, – закликає на допомогу пані Ольга.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені