Пам’ятна дошка та Алея слави на честь гвардійця

На Вінниччині до Дня захисника та захисниці відкрили пам’ятну дошку майстер-сержанту Миколі Лановенку.

Меморіал урочисто розмістили на фасаді Краснопільського ліцею, де навчався випускник-герой. Ескіз створили його побратими, які пліч-о-пліч 8 років служили у лавах Нацгвардії.

Бойові товариші приїхали вшанувати пам’ять захисника. Присутні були також односельці та однокласники воїна. Рідні та друзі пишаються Миколою і переконані, що тепер він назавжди увійде до підручників новітньої історії України.

Почесне право відкрити пам’ятну дошку гвардійцю, який загинув заради мирного неба та щасливого майбутнього, надали батькам. Меморіал відразу освятив військовий капелан.

Майстер-сержант Микола Лановенко врятував командира свого підрозділу і його заступника. Сам загинув у бою на Донеччині. Микола – справжній патріот. Вийшов з Криму, де розташовувалася його частина, щоб бути вірним народу України. Згодом продовжив службу у вінницькій частині Нацгвардії. Був командиром відділення патрульного взводу. У мріях бійця було стати офіцером.

За проявлений героїзм у захисті територіальної цілісності і незалежності держави, відданість присязі майстер-сержант Микола Лановенко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Йому було тільки 35 років.

Військова частина 3008 Національної гвардії України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені