Пам’ятник пісні відкрили в Хомутинцях

Цей монумент встановлено на честь відомого шедевра нашого земляка Степана Руданського – пісні «Повій, вітре, на Вкраїну».

«Пам’ятник пісні – це одна зі складових «Садиби Руданського», туристичного об’єкта, який створено у Хомутинцях. Торік ми подали на конкурс обласної ради проєкт «Відродження садиби Руданського», який передбачав встановлення у Хомутинцях пам’ятника пісні. Тому що перлина, написана Степаном Руданським, яка стала давно вже народною, лунає по всьому світу. Але не кожен знає, що її написав саме Степан Руданський, – зазначила в. о. старости Хомутинецького старостинського округу Калинівської громади Оксана Мудрик. – Пам’ятник пісні виготовлений у вигляді книжки. На чорному граніті, що символізує важку долю поета, вигравіювані слова пісні «Повій, вітре, на Вкраїну». Кожен, хто приїде у Хомутинці, зможе прочитати слова цієї пісні та заспівати її».

Як повідомляє сайт Калинівської громади, пам’ятник пісні встановили у Хомутинцях ще в січні, але через карантинні обмеження його урочисте відкриття довелось перенести на травень.

Також цього дня учасники урочистостей поклали квіти до могил батьків Степана Руданського та пам’ятника видатному землякові. А в музейній залі відбулося вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2020 рік. Нагадаємо, її лауреатами стали Микола Юрчишин за збірку гумористичних та сатиричних творів «Нічний приблуда», Олена Вітенко за книги гумору й сатири «У своїй Європі» і «Всяко жнеться» та Сергій Коваль за книгу «ПереВибране».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені