Пам’ятник Суворову в Тульчині йде «за російським кораблем»

Сьогодні, 6 грудня, кінну статую Суворова почали забирати з центру міста. Про це повідомила народна депутатка Лариса Білозір.

Рішення про демонтаж пам’ятника російському полководцю Суворову ухвалила Тульчинська міськрада 30 листопада. Така ж доля чекає і на бюст Пушкіна на місцевій площі Слави.

 «Історичний момент! Чекаємо на кран! – зазначила Лариса Білозір. – Декілька людей з московської церкви протестують. Переживуть «трагедію»! В Україні не місце імперським полководцям, які буди організаторами придушень національно-визвольних повстань та депортацій, які мали ознаки геноциду. Якщо цього діяча шанувала радянська влада та використовувала образ Суворова для своєї слави, для підкреселення власної імперської величі, то таким пам’ятникам тут не місце! – зазначила з цього приводу. –Моя пропозиція не зберігати його в музейному сховищі, а переплавити на монумент Тарасу Григоровичу Шевченку!».

Отже, після початку повномасштабної російської агресії громади України масово позбуваються монументів, які прославляють імперську ідеологію росії та СРСР. Нагадаємо, що Олександр Суворов був організатором придушення гайдамацького повстання в Україні та повстання Костюшка в Польщі, депортації кримських греків. Також поет Олександр Пушкін підтримував завойовницьку політику царя, зокрема окупацію Кавказу, а в своїй поемі «Полтава» звів наклеп на гетьмана Івана Мазепу.

Фото з фейсбук-сторінки Лариси Білозір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені