Перші ягоди червня. Кому – можна, а кому – «зась»

Напевне,  цьогоріч на перші ягоди чекали з особливим нетерпінням. Адже і весна, і літо припізнилися щонайменше на два тижні. І трішечки пізніше, ніж завжди, але з’являються на наших столах полуниці та черешні – смачнющі дари літа, які відкривають ягідний сезон. Вчимося вживати їх правильно, з максимальною користю для здоров’я.

Полуниця зберігає красу і молодість. Як відрізнити висип від алергії і що треба знати про літню ягоду

Чим корисна полуниця

Полуниця багата на вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти. До прикладу, вісім полуниць містять більше вітаміну С, ніж цілий апельсин зі шкіркою. Полуниця також містить вітамін К та фолієву кислоту, багато калію та магнію. Крім того, в ягоді міститься багато глікозидів — сполук, що сприяють збереженню молодості та краси. 

Крім того, має антиоксидантну, протизапальну, нейропротекторну дію, що знижує ризик серцево-судинних хвороб. Її компоненти також підвищують чутливість клітин до інсуліну, покращують стан пацієнтів із метаболічним синдромом і навіть знижують ризик раку ротової порожнини, стравоходу та простати.

Як вживати полуницю

Перед вживанням ягоди потрібно мити, навіть якщо вони виглядають чистими. Лікарі радять залити водою з содою (10 г на 1 літр), залишити на 10 хвилин і відкинути через друшляк.

Зіпсовані ягоди не варто їсти, їх потрібно викинути.

Якщо  є схильність до атопічного дерматиту, або ж даєте полуницю дитині вперше та переймаєтеся – медики рекомендують приготувати полуничне пюре: прокип’ятити 10 хвилин або поставити в мікрохвильову. За цей час вітамін С та біологічно активні сполуки не зруйнуються.

Також рекомендують познайомити дітей із полуницею до 3 років, адже ранній контакт дітей з їжею знижує ризик алергії на неї. Близько 6-8% дітей та 9% дорослих мають алергію на полуницю. Алергія може викликати анафілактичний шок – масивну імунну реакцію, яка призводить до ускладнення дихання. Якщо є підозра алергії на полуницю, краще її не вживати.

Окрім алергії, ягоди можуть викликати паразитарні інфекції та гепатит А, якщо були вирощені на забруднених фекаліями полях чи якщо їх збирали хворі на гепатит А люди.

Корисні властивості черешні

Для кровоносної системи. Ягода запобігає утворенню тромбів і бляшок, допомагає при недокрів’ї. Велика кількість калію корисна для людей із гіпертонією й іншими серцево-судинними захворюваннями.

Для травлення. Черешня допомагає при порушеннях ШКТ, якщо пити черешневий сік або їсти її ягоди. Стигла, добре вимита черешня зніме біль у шлунку, допоможе легше переносити артрит, подагру, ревматизм. Простимулює роботу нирок.

Для зниження ваги. Черешня виводить з організму зайву воду, тому її часто включають до складу різних дієт. Ця солодка, але цілком дієтична ягода сприяє м’якому і безпечному розщепленню жирів.

Для краси і молодості. Черешня покращує стан шкіри, тому що здійснює швидке виведення шкідливих шлаків з організму. Шкіра стає привабливішою і виглядає молодшою. При таких шкірних захворюваннях, як вугрі, екзема або псоріаз, черешня сприяє одужанню.

Деякі вчені кажуть, що черешня навіть уповільнює зростання ракових клітин.

Кому черешня протипоказана

Головна категорія людей, яким черешню не можна – це хворі на діабет. Солодкість може спричинити у них напад. Щоб насолоджуватися черешнею і бути в доброму здоров’ї, потрібно вести строгий облік вуглеводів.

Крім того, в світі є люди, у яких алергія на черешню. Люди з індивідуальною непереносимістю знають про це і віддають перевагу іншим ягодам. Крім того, черешню не можна тим, у кого спайки в кишківнику, виразка, гастрит, підвищена кислотність і схильність до метаболізму.

Як правильно їсти черешню 

Черешню варто їсти невеликими порціями, щоб не переїсти. Обов’язкові вимоги до вживання черешні – це мити перед тим, як їсти, і приступати до ласощів, тільки коли минуло 30 хвилин після їжі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені