«Повноважень достатньо, аби вирішувати будь-які проблеми…»

– переконаний голова Ямпільської міської ради, яка об’єднала навколо себе весь колишній Ямпільський район, Сергій Гаджук.

– Сергію Івановичу, чим насамперед цікава Ямпільська громада?

– У першу чергу гарними, працьовитими й талановитими людьми. Крім цього, потужний поштовх на Ямпільщині отримав розвиток зеленого туризму. Сьогодні тисячі туристів із різних куточків країни і закордоння приїздять у нашу славнозвісну Бушу, розвиваються в цьому напрямку Оксанівка і Безводне, наш депутат міської ради Андрій Федик активно розвиває проєкт «З міста в село» по с. В. Кісниці. Працюємо над велосипедним туризмом спільно з сусідніми громадами. Так, проєкт «Велосипедом по Південному Поділлю» став переможцем обласного конкурсу «Комфортні громади». А найбільше нас прикрашає наш Дністер. Там, де зелено, де чисто, де затишно та гарно, туди їдуть люди, а це, в свою чергу, поповнення місцевого бюджету. Звичайно, ми ще не можемо похвалитись, що у нас в цьому плані все ідеально. Але ми працюємо над цим. Адже одне з головних завдань об’єднаної територіальної громади полягає у збалансованому розвитку всіх територій, створенні комфортних умов для життя, формуванні «культурного та сучасного міського життя» в кожному сільському населеному пункті, а також інтеграції жителів у процес прийняття рішень щодо розвитку спільної громади на засадах залученості і взаємодії для формування відчуття єдності.

– З якими викликами зустрічається сьогодні ваша громада?

– Сьогодні кожна громада зіштовхується з вибором – вирішувати лише оперативні задачі чи думати на рік, п’ять чи десять років наперед. Досвід успішних європейських та українських міст показав, що без плану дій гармонійний, збалансований та якісний розвиток неможливий. Громада потребує стратегії для уникнення хаотичного розвитку, який часто є вигідним для певних зацікавлених кіл, але аж ніяк не є в інтересах громади. Виклики? Їх, не приховуватиму, надто багато. Це і погане автобусне сполучення, застарілі водогони, це водовідведення, сміттєзвалища, дороги. До всього треба докладати неабияких постійних зусиль. Ви знаєте, якою була весна: дощі практично щодня, дороги розмило, грейдер зайшов, щось підправив – знов дощі, знов люди не мають як заїхати. Ми працюємо над цим. Але ви розумієте, що на все потрібні кошти. Створили гарне комунальне підприємство «Ямпільське міське господарство». Воно ще не може працювати на повну силу, бо розраховувались з попередніми боргами. План роботи у нас є і, думаю, що з нашим ентузіазмом все вдасться здолати поступово.

– Чи достатньо маєте владних повноважень, щоб реагувати на всі виклики, чи сформована ваша команда?

– Колектив у нас сформований, люди усі працездатні, з практичним досвідом, тому нам важливо лише, щоб у нас були відповідні надходження, щоб могли підтвердити свою спроможність і в повній мірі вирішувати поставлені задачі, діяти як господарі, щоб наші люди могли жити гарно, нормально, правильно. Штат Ямпільської міської ради, включаючи 18 старост, ЦНАП, адміністраторів, інспектора-еколога і двох інспекторів із благоустрою, складає 150 чоловік. Повноважень маємо достатньо, щоб вирішувати усі проблеми.

– Бути головою громади – те саме, що бути головою районної ради, посаду якого ви обіймали до обрання міським головою?

– Ні в якому разі. Все набагато складніше. У нас раніше було 18 сільських рад, міський голова, голова райдержадміністрації, голова районної ради, які кожен за своїми посадовими обов’язками мали право підпису документів щодо вирішення тих чи інших питань. Сьогодні право підпису має лише один міський голова. Тобто на всій території нашої громади будь-які документи, які стосуються наших повноважень, підписую я. Сесійні рішення має право підписати секретар відповідно до своїх повноважень. Це, звичайно, дуже велика відповідальність. Все потрібно виконувати і робити правильно.

– З якими емоціями виконуєте свої обов’язвки?

– Емоції? Вони направлені на те, щоб зробити хоча б щось, щоб це було корисно людям. На це спрямовую свої зусилля. Хоча скажу: не завжди знаходиш підтримку і розуміння людей, які зневірились і не бачать позитиву, якихось реальних зрушень, а замість оптимізму і подяки зосереджуються лише на негативі. Вимоги до влади дуже високі. Це, звичайно, правильно. Але потрібно зрозуміти, що все зробити за один день неможливо. Враз я не можу відремонтувати всі дороги чи водогони. Сьогодні ми відводимо земельні ділянки під ті свердловини, якими користуються люди роками, все це лягло на наші плечі. Навіть під деякими об’єктами міської ради земля не оформлена у власність громади…

– Які перспективи Ямпільської громади бачите в подальшому?

– У першу чергу нас цікавить створення робочих місць. Якщо матимемо серйозний інвестиційний розвиток, а він сьогодні проявляється, то, думаю, поступово вдасться вирішити цю проблему. Наш район живе за рахунок сільгоспвиробників. Це ми знаємо. Промисловість у нас – один-єдиний приладобудівний завод, який виготовляє газові лічильники, ще бюджетна сфера і обслуговуючі установи. Сьогодні керівники і власники сільгоспгосподарств намагаються їх розвивати, а це, відповідно, збільшення робочих місць. Є багато гарних проєктів. Не буду забігати наперед, говоритимемо про них, коли реалізуються. Є перспектива розвитку і молочної, і тваринницької галузей, з переробкою трохи гірше поки що, але думаю, що все-таки розвиток буде, а поштовхом цьому стане дорога, збудована в рамках проєкту Президента України «Велике будівницво». Адже відсутність гарного сполучення впливала на те, що до нас не хотіли ні везти щось, ні їхати за продукцією. Переконаний, що ця дорога дасть великий поштовх до притоку інвестицій, розвитку громади зі створенням робочих місць.

– Що у найближчих планах?

– Якщо візьмемо сферу будівництва, то останні роки також не пасли задніх. У нас багато зроблено. Практично закінчені ремонти в усіх сільських амбулаторіях, первинна ланка медицини громади має 13 транспортних засобів – нових «Дастерів», придбаних за кошти державного бюджету, маємо відремонтовані дитячі садки, гарних сім опорних шкіл, що сприяє якісному навчанню дітей. Сьогодні зовсім інша підготовка до ЗНО, ми порівнюємо показники і констатуємо, що діти краще навчаються, краще здають ЗНО, і це не може не радувати. Розпочата реконструкція приймального відділення Ямпільської ТЛ буде закінчена, для цього докладає великі зусилля держава. Уже завезено сучасне медобладнання на більш ніж 17 млн грн, завдяки якому зможемо надавати якісні медичні послуги нашому населенню. Уже введено в експлуатацію і оформлено у власність громади будинок по вул. Савіна з 10 квартир, які будуть надані як службове житло нашим медикам і педагогам. Маємо побудованих при опорних школах міні-футбольні поля зі штучним покриттям, чим не можуть похвалитись сусідні громади. У нас лише в місті 4 штучних поля, мають їх сільські громади Клембівки, В.Кісниці, Довжка. Сьогодні виготовлена проєктно-кошторисна документація, щоб і Дзигівська школа мала таке ж футбольне поле. Усе це в комплексі дає поштовх, бажання жити на цій території.

Користуючись нагодою, хочу подякувати усім нашим інвесторам і меценатам. Так, цьогоріч медична галузь громади поповнилась двома автомобілями «Пежо», які подарував для використання для наших громадян наш земляк, уродженець села Клембівки, президент ВНАУ Григорій Калетнік. Володимир Кістіон як представник нашої громади у Вінницькій обласній раді докладає великих зусиль у підтримці і сприянні вирішенню багатьох проблем Ямпільської територіальної громади, надає потужну допомогу.

Маємо дуже гарний депутатський корпус, який складається з депутатів різних вікових категорій, як людей з досвідом, які можуть підказати, порадити, так і молоді, яка має можливість учитись, вносити свої ідеї і пропозиції у місцеве самоврядування. Вважаю, що у нас все добре, нехай нам лише допомагає Бог і всі будуть здорові. Я переконаний, що патріотизм починається з рідної оселі, рідної вулиці, рідного села, селища чи міста, тобто нашої з вами громади. А громада – це люди, які хочуть нормально жити: працювати та отримувати достойну зарплату, водити дітей до хорошого дитсадка, навчати в сучасній школі, отримувати якісну медичну допомогу, цікаво відпочивати. Чи реально це? Реально! Це наше майбутнє! Саме таким ми його бачимо, саме таким ми його будемо робити.

Розпитувала: редакторка газети

«Ямпільські вісті»

Олена Скорупа

Рядки з життя:

Сергій Іванович Гаджук.

Народився 10 липня 1973 року в с. Клембівка Ямпільського району Вінницької області. Освіта вища. 2003 року закінчив Одеський інститут внутрішніх справ.

 Пройшов трудовий шлях від різноробочого в колгоспідо голови Ямпільської міської ради. Значну частину трудової діяльності (1997-2015 роки) присвятив органам внутрішніх справ. Зокрема, очолював районні відділи ГУ МВС України у Вінницькій області Піщанського, Тростянецького і Ямпільського районів.

Упродовж 2015-2020 років – на посаді очільника Ямпільської районної ради, а з 17.11.2020 року й по сьогодні –  голова Ямпільської міської ради.

Одружений. Разом із дружиною Валентиною Василівною виховали двох доньок і сина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені