Подарували дітям свято

Слова вдячності лунають на адресу небайдужих українців та іноземців за те, що в ці непрості зимові дні долучились до благодійного марафону «Подаруй дітям України Різдво». Ця добра справа мала на меті хоча б трохи порадувати малят із гарячих точок, дітей військовослужбовців і маленьких пацієнтів столичної лікарні «Охматдит».

«Перш за все, хотілось би висловити слова подяки Джеремі Фішу, Ротарі-клубу та волонтерам, низці благодійних організацій та підприємств Великобританії, які пожертвували іграшки та надали транспорт», – зазначив представник Благодійного фонду «Фонд Підтримки та Розвитку України» Валерій Рижук.

За його словами, марафон починався з середньої школи Клейдон у британському містечку Іпсвіч. Далі подарунки вирушили до Словаччини, в містечко Кошице, звідки завдяки зусиллям Андрія Баганича та Валерія Боднарчука продовжили шлях до нашої рідної України.

В Україні марафон підтримали десятки активістів, депутати, державні діячі та благодійні організації, зокрема народні депутати Ірина Борзова, Оксана Дмитрієва, Ольга Саладуха, Дмитро Разумков, дизайнер і громадський активіст Андре Тан, Вінницька обласна військова адміністрація на чолі з Сергієм Борзовим, перший заступник голови Вінницької ОВА Наталя Заболотна, Луганська ОВА, військова адміністрація м. Рубіжне, БФ «Я-Маріуполь», ГО «Щира Турбота», ТРЦ «Мегамолл» та його керівник Андрій Андреєв і ще багато небайдужих людей та організацій.

Разом із ними казковий настрій дітям дарували Санта Клаус, Святий Миколай, чарівники, феї, дракончики, сніговик та сніжинки.

«У Вінницькій області ми проводимо казкові свята для дітей, що внаслідок жорстокої війни, яку розпочала російська федерація, приїхали на Вінниччину. Це дітки з Луганської, Донецької, Миколаївської, Херсонської та Харківської областей», – розповіла Ірина Борзова.

Про марафон «Подаруй дітям України Різдво» розповіло і британське видання «ВВС».

«Понад 25 000 подарунків отримали діти в охопленій війною Україні після заходу «Wrapathon», проведеного британськими волонтерами. Десятки волонтерів взяли участь в упаковці подарунків у середній школі Клейдон поблизу Іпсвіча, перед тим як вантаж відправився з Саффолка. Було надіслано чотири вантажівки подарунків, кожен з яких дістався до дитини в Україні на Різдво», – йдеться у матеріалі журналістів із Британії.

«Мене переповнюють емоції, на очі навертаються сльози. Для мене Різдво означає, що потрібно робити щось приємне іншим людям, – сказав організатор акції Джеремі Фіш. – Спочатку ми відправили подарунки до Східної Словаччини, а звідти буквально за кілька днів вони розійшлися по всіх куточках України. Там провели заходи в усіх великих містах для дітей, переміщених через війну, і це була справді вражаюча подія».

Представники БФ «Фонд Підтримки та Розвитку України» зазначають, що подібна допомога нашим співгромадянам надаватиметься і надалі.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені