«Поплавок» дарує людям здоров’я –

приїжджайте за ним у село Лядова Барської громади

Минуло трохи більше півроку після публікації у «Вінниччині»  розповіді про унікальний оздоровчий комплекс «Поплавок», який функціонує в мальовничому куточку природи села Лядова колишнього Барського району. Його організатор, директор СТОВ «Прогрес» Микола Іванович Мельник за короткий термін часу втілив у реальність амбітну, сміливу й креативну ідею створення тут самобутньої, не баченої досі в нашому краї бази відпочинку лікувального спрямування, заснованої на глибокому й всебічному єднанні з природою. З кожним днем об’єкт продовжує набирати зримих і масштабних обрисів у тих параметрах, які задумані автором проєкту.

Як це не парадоксально, але цього оздоровчого комплексу на базі форельного господарства, ймовірно, не було б, якби не… карантин. Саме перший минулорічний локдаун вніс свої корективи у плани Миколи Мельника позбутися нарешті, після кількох невдалих спроб, надокучливих болей у хребті у черговій оздоровниці з термальними водами на Закарпатті. Саме тоді ця не по роках активна, ініціативна та непосидюча людина, збагативши свої знання та дос­від книгою нашого земляка Миколи Габрійчука “Від рослини – до людини”, вирішила створити свою оздоровницю. Справжню, не схожу на інші, максимально близьку до природи, у мальовничих при­горщах долин кра­суні-ріки Лядова.

Після перших аматорських експериментів у цілющих ваннах з екстрактами хвої, верби, звіробою, м’яти перцевої тощо, що дали добрий результат, Микола Мельник вирішив поставити процес, так би мовити, на наукову основу. І після консультацій з лікарями замовив на одному з ливарних підпри­ємств Волині два чани на 1,7 куба кожен. Перший вже, за словами господаря, оздоровив більше сотні людей, а другий – зараз встановлюють поруч із відкритим басейном.

Усі лікарські рослини для фірмових чаїв та лікувальних цілей (окрім низки буклетів, власник комплексу підготував і окрему брошуру про використання дарів природи для оздоровлення) збираються власноруч працівниками оздоровниці та висушуються і зберігаються під безпосереднім контролем самого Миколи Мельника. Як і складові екстрактів для ванн.

А процедура їх приготування така. Береться 7 відер криничної води, в яку додаються кора дуба (не відсохла), кора верби (з молодих гілочок), меліса, хвоя, чебрець, і все це доводиться до кипіння. Пів години кипить, після чого 12 годин настоюється. Виходить три відра екстракту, цього вистачить на три «заправки» чану.

Сам чан нагрівається дровами до 36-ти градусів на початку процедури і до сорока – наприкінці. Дерев’яний поплавок забезпечує максимальний комфорт відвідувачів і убезпечує їх від обпечення. Перебувати у чані лікарі рекомендують 15 хвилин. А загалом стандартний двогодинний оздоровчий маршрут розпочинається із душу, продовжується у просторій сауні, далі – знову душ, потім – чан, після – цілющий тонізуючий чай (у необмеженій кількості), затим – басейн, далі на вибір – масаж чи тренажер і наостанок – знову душ. За все це задоволення – тисяча гривень (чи на дві, чи на чотири, чи на вісім осіб).

До речі, щойно придбаний потужний фільтр очистки та дезінфекції води гарантує надання якісних послуг, незалежно від напливу відпочивальників. А після оздоровчого релаксу тут вам запропонують справжню домашню кухню з фірмовими стравами і товари у новому магазині.

Днями підготували до оздоровчого сезону вісім кімнат підвищеного комфорту на дві особи кожна, як із сімейними, так і з окремими ліжками. У них є санвузли з душовими кабінами, обігрівачі, телевізори, шафи, столи, стільці та індивідуальний стиль.

Поруч на просторій галявині незабаром з’явиться креативний ансамбль оригінальних дерев’яних куренів, накритих очеретом. Там можна буде під романтичні сплески хвиль протікаючої річки Лядова з насолодою відпочити, сховавшись від спекотного сонця на тюках із сіном. За задумом, біля кожного куреня має стояти мангал і спеціальний рукомийник, який завжди можна буде заповнити неймовірно смачною джерельною водою із спеціально облаштованої криниці під «журавлем».

Та повернімося до форельного господарства. Адже саме воно, як і півстоліття тому для найвищих державних мужів країни, є тим самим магнітом, який притягує сюди відпочиваючих. І Миколі Мельнику особливо приємно, що тепер випала нагода перепрофілювати існуючу базу для широкого загалу населення.  Кожен бажаючий має тут можливість сам зловити чи просто замовити й скуштувати смачно приготовлену форель.

Біля басейну з фореллю висушили оглядовий ставочок, у який після фарбування дна і стін у білий колір запустили, окрім червоної і радужної форелі, червоного коропа та осетрових, зокрема веслоноса. На декоративному місточку усі відпочиваючі зможуть погодувати риб спеціальним кормом і насолодитися їхньою красою.

Знайдуть собі втіху в «Поплавку» й діти та екстремали: для перших – басейн з надувною дитячою гіркою, для других – чотириметрова вишка для пір­нання.

Про чудодійну силу «лядівського чану» уже знають сотні людей з усієї округи, а також Києва, Вінниці, Хмельницького, Кам’янця-Подільського та ін. Враженнями від відвідин оздоровниці поділилися Василь Крисько: «Поплавок» – це здорово! Словами важко описати неймовірно гарні відчуття після водних оздоровчих процедур – ніби знову на світ народився. Нічого тебе не болить і ніщо не турбує!».

Галина Сидоренко: «У мене давно проблеми із застудженою холодом спиною. Прислухалася до поради куми Ірини Дубінець і поїхала в «Поплавок». Провела чотири оздоровчих сеанси і повністю позбулася своїх болячок. Отож рекомендую всім скористатися «лядівським чаном» з лікувальними травами. Гарантую – не пошкодуєте!».

Василь Кучерук: «Я безмежно вдячний Миколі Мельнику за таку прекрасну оздоровницю! На власному прикладі переконався, що «Поплавок» – це саме те, що потрібно для відновлення здоров’я».

В мережі Інтернет створено сайт оздоровчого комплексу «Поплавок»  www. poplavok.vn.ua, а для контакту є номери телефонів

068 690 2628; 068 867 9242.

Віктор Зеленюк

Барська громада

Фото автора

***

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені