Похмурого дня – шматочок сонця

В народі кажуть: «Якщо маєш вдома гарбуз, то ти маєш цілу аптеку»

Якщо одного  похмурого осіннього дня вам раптом стане сумно, швиденько готуйте страви з гарбуза. Чим же він такий корисний та що приготувати з нього, аби почуватись бадьоро та впевнено ?

Магній, яким багатий помаранчевий овоч, вмить покращить ваш настрій та допоможе подолати осінню нудьгу. До того ж, у гарбузі міститься найбільша кількість заліза серед овочів, тож його дуже корисно вживати людям з низьким гемоглобіном.

Той, хто прагне бути здоровим, гарбуз має бути частим гостем на вашому столі. Він на 90% складається з води та є дієтичним продуктом: у 100 г гарбуза міститься всього 28 ккал. Приємний аромат гарбузової м’якоті чудово тамує відчуття голоду, тож цей продукт незамінний помічник для всіх, хто бажає схуднути.

А ще гарбуз – багате джерело бета-каротину, який робить шкіру пружною та гладенькою. Цікаво, що бета-каротину в гарбузах уп’ятеро більше, ніж у моркві. Ось чому гарбузові смузі, каші та супи ще й такі корисні для зору. В організмі бета-каротин перетворюється на вітамін А, який далі стає ретинолом. Саме він допомагає очам краще сприймати світло. Регулярно споживайте гарбуз і будьте певні – ваш зір нізащо вам не зрадить.

А ще цей сонячний овоч є скарбницею вітаміну С, який чудово бореться з осінніми інфекціями. Сирим та запеченим його часто використовують для профілактики простудних захворювань, боротьби з перевтомою та безсонням. Якщо ви вживатимете страви з гарбуза щоденно, назавжди забудете, як воно – хворіти у розпал навчального року.

Насіння ж з гарбуза має магічні властивості. Кожна його насінина – вітамінний космос. Тут тобі і цинк, і білок, і мідь, і фосфор з кальцієм. Воно забирає висипання на шкірі, зміцнює артерії та покращує роботу травної системи. Дієтологи рекомендують з’їдати близько 50 сирих насінин щодня. Ними можна приправляти салати, додавати до смузі тощо.

Гарбузова каша

Щоб гарбузова каша вийшла смачною та насиченою, вам знадобиться стиглий гарбуз зі щільною м’якоттю. Зріжте шкірку, видаліть насіння та поріжте м’якоть невеликими шматочками. Найкраще розкриває свій смак печений гарбуз, однак зварений у молоці теж надзвичайно ніжний та солодкий. Крупу для каші обирайте на свій розсуд, однак найбільш українська – з пшоном.

Запорука досконалої гарбузової каші – довге тримання на найменшому вогні – щоб не булькала, а тільки мліла. Щедра ложка вершкового масла зробить її особливо ніжною, а сушена чорниця, журавлина, родзинки та курага додадуть страві пікантних ноток та запаморочливого аромату.

Фреш із гарбуза

Свіжий гарбузовий сік з легкістю замінив би живу воду в казках. Відмовляти собі у такому вітамінному задоволенні – справжній злочин, адже фреш із гарбуза багатий на вітаміни групи С, В, А, Р, пектин, калій, фтор та залізо. І це далеко не повний перелік.

Для того, щоб зміцнити організм напередодні зими, випивайте склянку гарбузового соку щоранку за півгодини до їжі. А солодко заснути ввечері допоможе гарбузовий фреш з медом.

Аби збагатити сік новими відтінками смаку, гарбуз поєднують з морквою, грушами, яблуками, сливами та апельсинами. Дуже смачний та корисний гарбузовий сік з журавлиною. Вичавіть сік з кілограма гарбуза і такої ж кількості журавлини. Додайте цукор або мед за смаком. І насолоджуйтеся!

Гарбуз, запечений з чорносливом та горіхами

Десерт, від якого не відмовиться жоден ласунчик! Запечені шматочки гарбуза під духмяною ковдрою з чорносливу та горіхів спокусять будь-кого. У запеченого гарбуза лише один недолік – він надто швидко закінчується.

Викладіть шматочки гарбузової м’якоті у форму для запікання, посипте чорносливом та підсмаженими горіхами. Додайте ваніль та корицю. Полийте соком лимона та розтопленим вершковим маслом. Накрийте кришкою та випікайте при 180 градусах протягом 30 хвилин. Зніміть кришку та випікайте ще 15 хвилин. Перед подачею полийте десерт медом.

Як бачите, гарбуз – це не лише корисно, але ще й дуже смачно. Тож якщо диво-овоч виявився занадто великим і після приготування усіх смаколиків у вас залишилось багато м’якоті, сміливо кладіть його в морозилку – тоді оранжеве сонечко на всю зиму стане для вас джерелом вітамінів та кулінарного натхнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені