Почистили береги річки

Цієї суботи активні вінничани разом із фахівцями комунального підприємства «Інститут розвитку міст» зібралися на толоку для знищення борщівника. За майже три години розчистили від цієї рослини територію завдовжки понад 500 м поблизу малої річки на Старому місті. Про це на своїй сторінці у фейсбук та телеграм-каналі повідомив очільник громади Сергій Моргунов, повідомляє vmr.gov.ua

– Важливо розуміти, що прибирати борщівник лише на ділянці біля свого дому нерезультативно, адже він насіється знову. Тому потрібно прибирати від борщівника всю територію, де він росте, – зазначила експертка з екології та озеленення КП «Інститут розвитку міст» Любов Колосова.

Організатори розповіли, що до заходу долучились скелелази, які займаються неподалік, і місцеві мешканці, які регулярно доглядають за цією територією. Для ефективної боротьби з борщівником його необхідно вирубати декілька разів на сезон протягом щонайменше двох років. Важливо не допустити насівання борщівника й суцвіття не можна залишати на ділянці, оскільки насіння дозріває навіть тоді, коли стовбур зрізано. Саме в цьому й полягало завдання – зрубати небезпечну рослину та не допустити появу суцвіть.

– На цій території люблять гратися та проводити час діти, тому наявність борщівника може бути небезпечною для них, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

А Любов Колосова додала, що за 4-6 тижнів планують повторити толоку. Адже для того, щоб впоратися з борщівником на ділянці, заходи потрібно проводити систематично.

Додамо, що боротьба з борщівником входить до Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької громади на 2021-2023 роки, а також є складовою Концепції розвитку малих річок до 2035 року, над якою працювала команда фахівців КП «Інститут розвитку міст».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені