«Працюємо попри канікули та відпустки»

Попри  завершення навчального року та початок відпускної кампанії в ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці» не зменшує  обертів навчально-виробнича діяльність. Творча група педагогічних працівників на чолі з директором Центру Валерієм Дяковим активно розробляє стратегію співпраці з громадською організацією «Вінницький Бізнес-Клуб», почесним членом якої віднедавна став навчальний заклад.

Коли приходить визнання

– Для нас це неординарна і надзвичайно важлива подія – бути в складі

такої прогресивної організації, – запевняє Валерій Васильович. – Адже ми єдиний заклад професійної (професійно-технічної) освіти області, якого удостоїли членства в Клубі. Така співпраця відкриває для обох сторін широкі перспективи і можливості.

smart

А тим часом ГО «Вінницький Бізнес-Клуб» – це об’єднання, створене з метою захисту малого та середнього бізнесу на території Вінницької області, нарощення економічного потенціалу та збільшення інвестицій в економіку регіону, розвитку експортно-імпортного потенціалу Вінниччини. До складу засновників та учасників громадської організації входять близько 30 потужних підприємств краю, таких як: Промислова група ViOil,  ПрАТ «Вінницький завод «МАЯК», компанія «Альта-Профіль», ТОВ «АНШАР ГРУП», ПрАТ «Вінницька харчопромислова фабрика», ВАТ «Вінмашпостач», компанія «Volrum», компанія «Nemiroff», ТОВ «ГРІНКУЛ», ДП «Електричні системи», ТОВ «Гайсинський молокозавод», ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ», ТОВ «ВОЛЬТАЖ ГРУП» та інші.

  • А що є рушійною силою, фундаментальною основою будь-якого виробництва? Звичайно ж, робітник, майстер своєї справи! Саме таких висококваліфікованих, конкурентоспроможних, творчих, мобільних спеціалістів, здатних пристосуватись до мінливих умов економіки, і готує наш Центр, – зазначає Валерій Дяків. – Відтак, попит на наших випускників серед підприємств міста та області надзвичайно високий!

Тут готують професіоналів

Наразі ДНЗ «ЦПТО № 1 м. Вінниці» вважається провідним навчальним закладом ІІІ атестаційного рівня в системі професійної (професійно-технічної) освіти області, що готує спеціалістів гостродефіцитних професій державного значення, зокрема, «Верстатник широкого профілю» та «Слюсар-ремонтник». Крім того, в Центрі ведеться підготовка кваліфікованих робітників за актуальними та високооплачуваними на сучасному ринку праці спеціальностями, такими як: «Кухар, кондитер», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Штукатур, маляр, лицювальник-плиточник», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Ювелір-монтувальник, ювелір-закріпник».

Профільним спрямуванням ДНЗ «ЦПТО №1 м. Вінниці» залишається металообробний напрямок. І немає значення, якого розміру заготовка – чи мініатюрна для ювелірів, чи масивна для верстатників – призначення професіоналів: створити із непримітного шматочка металу диво, яке б приносило задоволення та мало практичне значення для замовника.

  • Викладачі та майстри виробничого навчання нашого закладу до виконання своїх обов’язків ставляться з неабияким професіоналізмом, відповідальністю та творчістю, – розповідає Валерій Васильович. – За плечима більшості із майстрів металообробного напрямку роки роботи на виробництві, зокрема на Вінницькому підшипниковому заводі та інших промислових гігантах обласного центру.

«Моя професія найкраща!»

Завідувач навчально-практичним центром, майстер виробничого навчання з професії «Верстатник широкого профілю» Сергій Петрович Швець із задоволенням описує фах верстатника. Одну з найбільш розповсюджених професій металообробки, що використовується у  ремонтно-механічних цехах підприємств машинобудування, сільського господарства, транспорту, зв’язку.  Верстатник – затребувана професія на сучасному ринку праці. Найбільш кваліфікованим вважається спеціаліст, який працює на універсальних верстатах і виконує всі операції. Він повинен  знати конструкцію і правила роботи на верстатах різних типів,  мати практичні навички із застосування методів технологічної послідовності  обробки деталей. 

  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів  – це робітник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює їх технічний стан за допомогою діагностичного обладнання і приладів,  – презентує свою професію майстер в/н Руслан  Васильович Шальмагін. – У процесі ремонту він виконує різноманітні слюсарні роботи, проводить випробування агрегатів, обкатку на стендах і пробігові випробування після ремонту. Під час проходження виробничої практики можлива спеціалізація з ремонту окремих систем та вузлів автомобіля.
  • Ювелір-монтувальник, ювелір-закріпникце майстер з виготовлення та ремонту прикрас з дорогоцінних металів і ювелірних каменів, – розповідає знавець ювелірної справи, майстер в/н Олександр Васильович Никончук. – У виробничих майстернях  Центру майбутні ювеліри навчаються процесу створення та складання обручок, каблучок, сережок, підвісок, плетуть ланцюжки і браслети різних типів. Звичайно, при цьому використовується велика кількість спеціалізованого інструменту та обладнання, але переважно це ручна робота. Професія є інтегрованою: ювелір-монтувальник виконує повну обробку виробу, а ювелір-закріпник встановлює та кріпить камені, що дає можливість самостійно повністю виготовити ювелірний виріб та бути універсалом на будь-якому підприємстві.

Завідувач лабораторією кухарів, кондитерів, майстер в/н кулінарного напрямку Неля Анатоліївна Чайковська розповідає:

 – Кухар, кондитеродна з найактуальніших на даний час професій. Головне завдання кухаря – готувати не лише смачну, але й корисну, здорову їжу. Професійний  кухар здійснює первинну кулінарну обробку сирих продуктів, готує порційні напівфабрикати, холодні закуски, перші, другі і треті страви, різноманітні соуси.  Кондитер займається приготуванням різних видів тіста, начинок, кремів за відповідною рецептурою. Більша частина робіт з оздоблення виробів виконується вручну за допомогою спеціальних інструментів та із застосуванням творчого підходу і художнього смаку, що перетворює професію кондитера в мистецтво.

 Поєднання цих двох професій дає можливість стати незамінним працівником у будь-якому закладі громадського харчування. Кулінар, який наполегливою працею досяг вершин майстерності у своїй діяльності, має можливість відкрити власний бізнес з виробництва та продажу кулінарних і кондитерських виробів.

Майстер в/н будівельного напрямку Сергій Анатолійович Чегорський навчає учнів оздоблювальним роботам і власним прикладом доводить актуальність своєї професії.

– Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, – пояснює він, – будівельна професія, специфіка якої полягає в поєднанні робіт, що дають змогу вивчити процес будівництва та ремонту з перших кроків і до здачі об’єкта, як кажуть, «під ключ». Вартість виконуваних робіт оздоблювача висока, тому спеціаліст цієї професії має одну з найбільших заробітних плат. На даний час, враховуючи великі об’єми будівництва житлових будинків, офісних та торговельних центрів, супермаркетів, потреба в робітниках даної професії надзвичайно висока.

– Незамінною в умовах сьогодення є й професія «Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», – розповідає майстер в/н з солідним досвідом роботи Сергій Олександрович Мельник. – Електромонтер обслуговує силові та освітлювальні установки, ремонтує побутову техніку, проводить електромережу будинку.

 «Даємо путівку в життя та професію»

На базі навчального закладу створено широкі можливості для навчання та перекваліфікації дорослого населення (курсова підготовка) за індивідуальною формою, а також для виконання робіт з верстатної обробки деталей на замовлення підприємств та приватних осіб.

Крім того, заклад активно налагоджує міжнародну співпрацю з професійно-технічними навчальними закладами Польщі для обміну досвідом та роботи над спільними освітніми проєктами.

– На підприємствах області відчувається гострий дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів, – підсумовує Валерій Дяків. – Робітничі професії сьогодні актуальні та престижні і, як повітря, необхідні для розбудови і зміцнення економіки нашої держави. Тому основним завдання ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці» є підготовка працівника, здатного технічно та творчо мислити, володіти сучасними інформаційними технологіями, вміти вирішувати нестандартні виробничі ситуації, пристосовуватись до швидких економічних змін. 

Наталя ПАСАРАР,

старший майстер

виробничого навчання

 ДНЗ «ЦПТО № 1 м. Вінниці»

Фото з архіву навчального закладу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені