«Працюємо чітко і злагоджено, по-військовому…»

Краснопільська сільська громада Гайсинського району, що налічує 8 тис. жителів (а наразі 9 тис.) живе в нових реаліях та долає, крім звичних проблем, виклики, спричинені війною. 

Ракурс роботи ТГ змінився, пріоритетом стали безпека, допомога військовим, вимушеним переселенцям та забезпечення безперебійної роботи соціальних закладів.

З приходом холодів та бомбардувань енергетичних об’єктів Краснопільська громада, як, мабуть, усі громади, зустрілася з питаннями забезпечення своїх жителів, закладів освіти, культури, медицини світлом та теплом, а також належним забезпеченням роботи комунального підприємства задля подачі води та уникнення соціальної напруги.

Краснопільська сільська рада ще на початку осені придбала 13 трифазових генераторів (7 та 17 кВт), що дало можливість, нехай не вирішити питання на 100%, але все-таки забезпечити роботу шкіл, садочків та 2 своїх амбулаторій.

Також постійно поновлюються запаси пального. Адже споживання генераторів КП «Водограй», наприклад, 6,5 літра на годину! Графіки виключення світла в більшості випадків діють 2 через 4 години, тому комунальне підприємство чергує постійно, 24/7 забезпечує накачування водонапірних веж. Громада має 15 артезіанських свердловин і більшість, сіл ТГ отримують воду централізовано.

Ще одним важливим напрямком роботи всієї громади є волонтерство та облаштування побуту ВПО. З початком війни жителі дуже активно спрацювали і наразі постійно працюють щодо збору гуманітарних вантажів на фронт. Громада постійно перебуває в стані формування допомоги. Жителі плетуть маскувальні сітки, печуть та готують різні страви, консервацію, тушонки, згущене молоко, калинові сиропи.

Сезон спускання ставків та вилову риби доповнив асортимент консервів. Орендарі беззаперечно надають рибу, а жителі її переробляють. У громаді є приватні підприємці, які доставляють такі гуманітарні вантажі нашим військовим, а також на визволені території. Приємно, що наш волонтерський рух очолюють депутати та члени виконавчого комітету. 

Жителі налагодили зв’язок із волонтерами сусідніх Теплицької та Гайсинської громад. Коли обсяг вантажу є недостатнім для окремого виїзду, ми довантажуємо машини з інших громад. 

Гуманітарні штаби Вінницької обласної військової адміністрації та Міжрегіональний координаційний штаб оголошують збір волонтерської допомоги, і ми також завжди долучаємося. З останнього, придбали сокири, лопати, виготовили скоби, буржуйки та передали військовим.

Наразі громада бере участь в обласній програмі «Смаколики для ЗСУ». Працівники сільської ради створили свій добровільний фонд і щомісячно частину заробітної плати передають на загальні справи. Як тільки є потреба придбати будь що, що замовляють наші хлопці,  купують та передають. За ці кошти відремонтовано 2 автомобілі, гроші зараховувались на придбання безпілотника для розвідки та інші необхідні речі.

У приватних садибах жителів проживають більше 700 осіб переселенців. Забезпечувати їх побут, надавати допомогу, особливо дітям, інвалідам чи малозабезпеченим стало одним із постійних напрямків роботи.

Зокрема, створено Пункт прийому та видачі гуманітарної допомоги. Рада постійно відшукує організації задля забезпечення нових жителів всім необхідним. Нашими партнерами стали фонди ООН – продовольча програма, Юнісеф, Право на захист, штаби обласної ради та адміністрації, БФ «МХП Громаді».

Також вимушених переселенців громади взяли під опіку «Лікарі без кордонів», які вже декілька разів здійснювали виїзні прийоми та надавали безкоштовне лікування.

Йде зима. Один із закладів – Грузька школа, через відсутність укриття не отримала дозволу розпочати офлайн-навчання в період воєнного стану. На базі цієї школи облаштовуємо  гуртожиток короткострокового або транзитного перебування на 25-30 осіб.

Краснопільська громада територіально знаходиться на трасі М12, і людей, які прямують на захід країни чи до кордону, ми зустрічаємо дуже багато (прийнято транзитних більше 5 тисяч). Їм потрібно десь перепочити, мати змогу прийняти душ, попрати речі. Приміщення Грузької школи має грубки, тому з опаленням проблем немає.

Задля придбання ліжок сільська рада прийняла участь та отримала перемогу в конкурсі БФ «МХП Громаді» (придбано ліжка, матраци). Щоб придбати пральні машинки та бойлери, місцева громадська організація теж брала участь та виграла грант від ООН на 2 тисячі доларів. За ці кошти придбали та передали сільській раді по 5 таких побутових приладів. 

Також вже 2 тижні в громаді (І поверх приміщення сільської ради) діє ініційований Президентом «Пункт незламності», де є все необхідне: світло, інтернет, вода, можливість розігріти їжу, зігрітися чаєм. Організоване цілодобове чергування.

Стосовно виконання бюджету, то громаді вдається балансувати. У цей важкий час вдалося виконати не лише безпекові проєкти, а й частину робіт із запланованого до війни –замінено системи опалення на двох ФАПах,  відремонтували найкритичніші відрізки доріг в межах села Краснопілка, Михайлівка та, частково, в напрямку села Гранів. Також здійснено капітальні ремонти, з заміною автоматики та насосних станцій та заміни частини  критичних ділянок водогонів у   селах Краснопілка, Кивачівка, Нараївка, Митків. 

Постійно працюємо на благоустрій територій. Громада забезпечила роботу усіх закладів бюджетної сфери, а це важливо сьогодні – підтримка людей.

Із незапланованого – облаштували 6 укриттів, (без коштів від батьків чи працюючого персоналу), які відповідають всім вимогам безпеки, придбали генератори. Відповідно до прийнятої у громаді Програми надали коштів та допомоги для ЗСУ на близько 11 млн гривень. Громада живе  та  працює, незважаючи на нові виклики! Працюємо, згуртовуємося  задля Перемоги.

Дякую кожному жителю нашої громади за людяність, щирість та велику працю! З такими мудрими, сильними людьми обов’язково переможемо! Все буде Україна!

Катерина РОМАНЕНКО,голова Краснопільської сільської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені