Президент ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо «московської УПЦ»

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Відповідний указ від 1 грудня 2022 року оприлюднений на сайті глави держави. Контроль за виконанням цього рішення РНБО покладений на секретаря Ради національної безпеки і оборони. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляє «Укрінформ», РНБО доручила Кабінету Міністрів внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.

Також Кабмін має забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено забезпечити у той же термін відповідно до ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви (МП) на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом і, за потреби, вжити передбачених законом заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені