«Прекрасна завжди!»

Так називається благодійний фотопроєкт, героїнями якого стали жінки з онкологічними діагнозами.

12 жінок погодились взяти участь у фотосесії, світлини з якої незабаром розмістять у різних відділеннях Подільського регіонального центру онкології. З хвороби, з якою їм довелося стикнутися, вони не роблять таємниці, а діляться своїм непростим досвідом. Досвідом боротьби, перемог, надії та шляху до одужання. Деякі з героїнь вже перебувають у стані ремісії, у декого попереду ще сеанси хіміотерапії або чергова операція. І на будь-якому з цих етапів життя вони не перестають бути Жінкою, в різних її іпостасях.

У різних образах –  буденному та святковому –  відзняли світлини професійні фотографи після того, як із жінками попрацювали візажисти та перукарі. Фото будуть чорно-білими – вони водночас об’єднують і документальність, і художню виразність. Неодмінним атрибутом зйомок стали гранат та вінілові платівки.  Перший символізує багатогранність жіночої суті, а другий предмет антуражу – ексклюзивність кожної героїні.

Ініціатором та організатором проєкту стала психологиня Подільського регіонального центру онкології Наталя Шатайло. За її словами, головна мета акції  – підтримати і мотивувати онкоодужуючих вінничанок.

«Коли жінка лікується, вона відчуває себе дуже складно в деяких моментах. І після операції, і після хіміотерапії, яке б не було лікування, їй складно. Але вона залишається жінкою. В неї є діти чи немає, в неї є чоловік чи ні, є робота чи ні, але вона йде по життю. В деяких моментах вона має одягнути домашні капці, у деяких – черевички на підборах»,  – пояснила Наталя Шатайло.

 «Ми маємо їх навчити, для чого це сталося – не чому мені, а для чого мені. Коли ми говоримо з дівчатами, які проходять терапію, вони відчувають смак життя. Хочемо ці фотографії розмістити в нашому Центрі. Вони саме чорно-білі, бо на них показані емоції: і сум, можливо, в погляді, але і радість, і впевненість в тому, що життя продовжується, незважаючи ні на що. Світлини будуть переноситися з відділення у відділення, щоб жінки бачили, щоб піднімався їх бойовий дух», – продовжила організаторка акції.

Та й самі учасниці зізналися,  що такий проєкт додає їм оптимізму,  дарує сили під час тривалого лікування, налаштовує на одужання.

Наталя Солодюк пригадує, що коли дізналась про свій діагноз – рак щитовидної залози – відчула абсолютний шок. Щоб розпочати боротьбу з хворобою, довелось спочатку опанувати себе. 

«Це був шок спочатку, потім я зрозуміла, що це лікується, що все буде добре. Пролікувалась, лишились все ж трошки якісь психологічні проблеми, страх захворіти знову. Коли я тільки захворіла, прийшла до психолога і запитала: “Чому люди хворіють?”. Вона сказала, що потрібно себе полюбити. Такі фотосесії в цьому допомагають”, – розповіла учасниця проєкту.

Ще одна учасниця фотосесії, Світла Ладанюк, зізналась, що фотозйомка допомагає віднайти  та відтворити красу, яка через хворобу заховалась під нашаруванням страхів. 

«Мій діагноз – рак молочної залози. Два роки тому я пройшла оперування двох грудей та чотири хіміотерапії. Зараз проходжу постійно гормональне лікування. Щаслива, що мене запросили. Це ніби свіжий ковток повітря», – поділилась з журналістами пані Світлана.

 Щоб підкреслити неординарність події, різноплановість та дуалізм жіночого життя, організаторка акції приміряла дещо екстравагантний образ: сукню вона одягнула задом наперед; на одну ногу взула домашній шльопанець, на іншу –  елегантну лаковану туфельку. Поєднуючи буденне із незвичним, нешаблонним, вона намагається вивести рак із стигматизованого поля. А для цього про недугу варто говорити відверто – переконує психологиня.

«Ми хочемо розповісти про тих, хто цілеспрямовано йде до перемоги, хто сильний духом і відкрито говорить про рак! Важливо мотивувати на успішне лікування тих, хто зіткнувся з діагнозом! Ми хочемо підвищити якість життя людей, тих, хто зіткнувся з хворобою… Допомогти деяким відволіктися від хвороби і показати, що жінка прекрасна в будь-який момент, на якому б етапі лікування або ремісії вона не перебувала!» – справедливо зауважила на завершення розмови пані Шатайло. І зазначає, що любить те, що робить, й робить те, що любить. 

Благодійна фотосесія стала можливою завдяки творчій співпраці фотографів Лідії Грицик, Олександри Костьяніної, Софії Мартинюк,  Ірини Коновалової та стилістів-візажистів  Вікторії Толстікової (співорганізаторка заходу), Ірини Малявіної та Ірини Опанасенко.

Ті, хто потребують психологічної допомоги через онкологічну недугу, можуть звертатися у ПРЦО, диспансерно-поліклінічне відділення, каб. 202.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені