Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Приманки з вакциною проти сказу - "Вінниччина"

Приманки з вакциною проти сказу

розкидатимуть на Вінниччині

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє, що з 22 травня проводитимуть кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною, повідомляє vinnitsa.info. Заплановано розповсюдити 100 тисяч доз приманок з вакциною «Орісвак». Людей просять не руйнувати приманки і не брати їх до рук.

Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 4 тисячі квадратних кілометрів. При цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки з антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна з желеподібною капсулою всередині із вакциною проти сказу «Орісвак»: вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не виділяє вакцинний вірус зі слиною, безпечна для інших тварин,  безпечна для людини і природного середовища, стабільна в польових умовах.

Мешканців області просять із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації тварин, при виявленні принад не руйнувати їх та не брати в руки.

Довідка. Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Нагадаємо, від початку року на кінець квітня у Жмеринському районі було підтверджено 7 випадків сказу тварин. 27 лютого у с. Жорнище Іллінецької громади скажений собака покусав місцеву жительку. В населеному пункті на два місяці ввели карантинні обмеження. У місті Липовець 14 березня виявлено сказ кішки, а 24 березня – сказ собаки, в громаді ввели карантинні обмеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені