Примхливий баклажан

Баклажани можна вирощувати тільки на теплих сонячних ділянках. Вони більш вимогливі до тепла, ніж томати. Для них зовсім непридатні важкі вологі ґрунти, що повільно прогріваються навесні. Зате добре вдаються на піщаних, багатих перегноєм ґрунтах, при посадці на грядках біля південної сторони стіни або паркану.

Площа харчування баклажанів – 40х50 см, тому на 1 кв. м розміщають чотири-п’ять рослин. Цю схему потрібно витримувати як у парнику, так і у відкритому ґрунті.

При вирощуванні баклажанів завжди виправдовується мульчування ґрунту перепрілим гноєм або торфом. Його застосовують як у відкритому ґрунті, так і в парниках.

Якщо прагнете одержати великі плоди, у кущів слід залишати не більше чотирьох стебел. Усі інші видаляють і якомога раніше, відразу після того, як виявляться ті, що найшвидше розвиваються. Пасинки також видаляють. Основні стебла не прищипують.

Початок збору зрілих плодів залежить від умов літа, зазвичай припадає на середину серпня й триває до першого заморозку.

Одержати гарний урожай баклажанів можна лише на легких, родючих ґрунтах. До самого зацвітання ефективну дію на рослини справляє сечовина, а при формуванні плодів треба віддати перевагу калійним і фосфорним добривам. Звичайний рецепт рідкої удобрювальної суміші – 1 сірникову коробку речовини розчиняють в 10 л води, використовують по 1 л на кущ з інтервалом у 10 днів. Підгодівлі підвищують не тільки врожайність, але і якість плодів – у них збільшується вміст цукрів і вітамінів. У період плодоносіння ефективна підгодівля розчином нітрофоски (3 ст. л. на 10 л води – на 10 рослин), особливо великоплідних сортів.

При відсутності мінеральних добрив для підгодівель застосовують деревну золу, коров’як, пташиний послід.

Рослини в спекотні дні часто в’януть. Якщо після поливів регулярно рихлити й мульчувати ґрунт, баклажани будуть менше страждати від нестачі вологи. Як мульчу можна використовувати солому, ошурки, перегній. Треба сказати, що мульча рятує ґрунт не тільки від пересихання, але й від перегріву, а це важливо. Тридцяти-сорокаградусну спеку  баклажани переносять погано, можуть скидати квіти й навіть листя, формувати виродливі плоди. Тому підтримувати ґрунт у вологому, пухкому стані надзвичайно важливо для одержання високих урожаїв. Поливають баклажани теплою (+25°С) водою, холодну використовувати не можна.

Баклажани, як і інші овочеві культури, при недоліку уваги й догляду можуть постраждати від хвороб і шкідників. Колорадських жуків збирають вручну, але можна накрити молоді рослини ковпаками з капронової (віконної) сітки з дрібними комірками. Під таким укриттям вони навіть краще розвиваються. Хімічні препарати для боротьби з комахами-шкідниками на овочевих культурах краще не використовувати, а застосовувати настої полину, часнику, тютюнового пилу, золу. Але якщо без «хімії» все-таки не обійтися, намагайтеся для обробки саду й городу купувати біологічні препарати.

Баклажани можуть ушкоджуватися грибковими, бактеріальними й вірусними хворобами, такими, як макроспороз, столбур, різні гнилизни. Регулярний збір і знищення рослинних залишків, гарна агротехніка й правильна сівозміна  допоможуть уникнути захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені