Програма президента «Нове село» підтримає розвиток малого і середнього бізнесу в регіонах, – Андрій Єрмак

Оскільки малий і середній бізнес забезпечують 82% робочих місць в Україні і є головною рушійною силою розвитку економіки, держава головним пріоритетом вважає розвиток саме МСБ, причому не тільки у великих, але і в малих населених пунктах. Для цього розроблена спеціальна програма «Нове село», пише в своєму блозі на НВ голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Програма президента «Нове село» впроваджується для системного розвитку соціальної інфраструктури. У селах будуватимуться сучасні простори, в яких працюватимуть ЦНАП, відділення пошти, аптеки, опорні пункти поліції, магазини, медичний центр. Все це може будувати і використовувати малий та середній бізнес за підтримки місцевої влади та Фонду розвитку сільських територій», – розповідає про програму Єрмак.

За його словами, підтримка малого і середнього бізнесу вже показала свою ефективність під час кризового 2020 року, коли замість прогнозованих 8% економіка України впала тільки на 4,2%, на відміну від багатьох інших європейських країн.

Для подальшого розвитку підприємництва, в тому числі сільського, успішно впроваджується цілий комплекс сервісів і навчальних програм.

Як приклад Єрмак наводить консультаційну платформу «Дія.Бізнес», яка дозволяє отримати значний обсяг корисної інформації, починаючи від бізнес-ідей, закінчуючи шаблонами документів та іншою консалтинговою допомогою.

«Цей портал вже відвідали 500 тис осіб і 400 000 відкрили особисті кабінети, – пише голова ОП. – Онлайн-сервіс «Дія» дозволяє швидко зареєструвати нове підприємство. Половина ФОП 2020 відкрилася саме через «Дію».

У майбутньому, за словами Єрмака, з процесу реєстрації ФОП людський фактор планується виключити повністю. Подібний принцип буде запроваджений і в інших державних послугах, наприклад, будівництві.

«Чому це так важливо? Тому що наше головне надбання – люди. А підприємці якраз активна частина українського суспільства. В умовах гібридної війни для України це необхідно для збереження соціально-політичної стабільності», – пише голова Офісу Президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені